BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Opinion / Editorial

Gazment Bardhi në shërbim të hallexhinjve në dyert e SPAK-ut

Gazment Bardhi në shërbim të hallexhinjve në dyert e SPAK-ut

Kaq i ri e kaq telendar, pa principe e pa moral, qe nga dyert e kuvendit qepet pas mikrofonave per te perseritur jermin e perditeshem, duke peshtyre aty ku ka lepire, e per te lepire aty ku ka peshtyre, sepse larg atyre dyerve eshte nje hiç. Nje krijese laboratorike, qe permes nje gjuhe vetem akuzatore tregon me shume per veten, sesa per ata qe mban ne goje, me te cilen fsheh frustrime te thella, pasoje e vetedijes qe sa te kete ymer do jete nje vegel ne duart e atyre qe e rrokin. Gjithsesi ky nuk eshte thelbi, arsyeja pse ben si gore, e pse nuk skuqet per sperdredhjet e veta, eshte roli qe i kane ngarkuar hallexhinjte e SPAK-ut. E kurdisin te zhurmoje per te relativizuar agonine e padroneve te rinj, qe jane ne radhe per te dhene llogari. E leshojne ne sulm per te mbajtur vemendjen larg ceshtjeve reale qe u interesojne njerezve, me shpresen se PD do terhiqet zvarre ne nje beteje fjalesh, per karriget e tyre. Prandaj sa me shume e leshojne gjuhen, aq me me shume e shfaqin deshperimin e tyre, duke e kamufluar pas sulmeve. Kjo eshte e gjitha, renkime te njerezve qe perfaqesojne hallet e tyre, jo ato te njerezve. Tallja me e madhe eshte kur abuzojne me emrin e opozites, kur ne fakt jane lodrat e Rames per te mbajtur ne media nje konflikt artificial, nga i cili ai perfiton dy here. Te paren kur keta hidhen hu me hu duke gelltitur pa te keq cdo gje qe kane thene, e duke u bere nje bunker anti-USA dhe anti-SPAK; te dyten kur shfaqen si te perdellyer kangjellave te kuvendit, teksa damkosin gjithe opoziten si kacavjerrese, si nje turme njerezish qe nuk ka mendim, por vepron si grup i gatshem per hallet e saj me drejtesine. Fiks ashtu sic i do kundershtari. Patetik!