BREAKING NEWS

“Më tha shtyhu pas dhe nxori armën...”/ Efektivi zbulon se çfarë ndodhi mes Ludian Zaimit dhe Çaush Saliasit para vrasjes

“Më tha shtyhu pas dhe nxori armën...”/ Efektivi zbulon se
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i jep postin e rëndësishëm ish-deputetes Vasilika Hysi

Kryeministri Rama i jep postin e rëndësishëm ish-deputetes
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama bën ndryshime të rëndësishme në qeveri

Kryeministri Rama bën ndryshime të rëndësishme në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja çfarë e ka fundosur

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Komisioni hap kutitë e votimit, sa vota morën Berisha dhe Elezi

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Komisioni hap kutitë e votimit, sa
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset spitali

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset
x
BREAKING NEWS

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës
x
BREAKING NEWS

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas 30 vitesh të shohësh...”/ Deklarata e fortë e Robert Papës: Edi Rama nuk do të e jap këtë të drejtë nëse vërteton që...

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas
x

Opinion / Editorial

“Iluzionistët” e delirit filozofik: Nuk na do Amerika, por ‘na do’ populli!

“Iluzionistët” e delirit filozofik: Nuk na do Amerika, por

Atë e do sojsorrollopi i tij, konkubinat e tij dhe derrbederrët e tij  e ky “elektorat” nuk është kurrë shumicë e popullit shqiptar

Isha i bindur që kur nuk i vinte askush i rëndësishëm Berishës dhe partisë së tij “Foltore” as nga Amerika dhe as nga Europa, nga kjo e fundit, do të ishte gati të fliste ndonjë tip si “lordi” mik i rusëve për të thënë marrëzitë e tij. E as që i bëhet vonë në Folotore se ai akuzohet si mik dhe i financuar me paund i armëtarëve dhe naftaxhinjve rusë dikur kur ishte parlamentaxhi!  Në fakt Kokalari dhe Berisha po presin Trumpin të vijë në pushtet dhe kujtojnë se po të vijë Presidenti  Trump edhe një herë, do të sillet ndryshe me Ramën si herën e parë! Janë kaq të marrë sa nuk ka serial televiziv që ti mbarojë si biografi politike.  Mirëpo këto marrëzi i kanë për konsum për stallën e madhe politike të një pjesë fatkeqësisht jo kaq të vogël të retro politikës së keq edukuar dhe injorante të shoqërisë shqiptare jashtë urbanitetit dhe shkollimit. Nuk kam frikë ta them se kështu thoshin dhe për Enverin dikur kjo pjesë dhe dikush dhe sot. Enveri i shpallet luftë Amerikës dhe këta – është burri i zoti vallahi! Në fakt rrinin pa ngrënë dhe Enveri ju rripte lëkurat!  Tipat e tillë me në krye Berishën, i cili ka vetëm hallin e familjes së tij e asgjë tjetër, janë “iluzionistë” të një deliri filozofik. Ky delir është formatuar si koncept nga një super delirant keqan si Berisha dhe ka në bazë folkpolitikën më idiote dhe të “pa hajr”që ka pësuar ky vend që nga viti 1920 e këtej! Nuk është vetëm në Shqipëri, se ka plot delirantë të tillë në Itali dhe Francë por dhe në Gjermani dhe bie fjala në vende europiane që kujtojnë se  e keqa e madhe është Amerika dhe dikush është i zoti ta thotë, kurse në Shqipëri e cila ka një besim të madhe te Usa e thonë me kamuflazhin e ideve folklorike dhe komuniste të Berishës! E të tilla filozofi kanë në përmbajtjen e tyre të natë për natëshme të Berishës ( në televizione) dhe pasuesve fajtorë mbas tij në PD idenë që thotë: nuk na do Amerika e sotme, por na do populli! Po pra populli shqiptar!  Kështu thoshte dhe Adolf Hitleri përpara se të vriste veten me 30 prill në përvjetorin e të cilit mblodhi Kuvendin një “demon’krat” si Berisha!? Po, në fundin e tij Hitleri thoshte: kemi “zgjidhjen përfundimtare” dhe sot e thotë Putini që sigurisht ka më shumë të vërtetë se Hitleri! Por dhe deliranti Berisha ju thotë injorantëve poshtë tij se – ai ka zgjidhje përfundimtare kundrë Ramës sepse vetëm ai fiton me të! Kur në fakt humbi prë turp e faqe të zezë në 2013-tën!  E nisi me gjygje dhe avokatë fantazëm me sekretarin e shtetit Blinken dhe sot e vazhdon me Eni Vasilin  ti thonë : S’kam kërkuar dhe skam për ta bërë që zoti Blinken ta heqë atë vendim. Unë dua të kërkoj të falur. Të falur nuk kërkon se nuk lejon arroganca. Në momenti në të dalë fakti i parë, unë marr çdo vendim kundër vetes.    Kjo tani ju shitet që të gjithë folklorikëve si puna e tij por sigurisht pa shkollën që Berishës i dha Enveri – ta besojnë se ky është trimi që mund dhe Blinken! E pastaj fjalët me shumicat që duan Berishën kur ka mbi 35 deputetë që nuk e duan! E për më tepër se vetëm berisha ka demokarci në parti! Po kjo është marrëzia më e madhe e mundëshme në botë!  Në fakt folkliorizmi i tij shërben poshtë, sepse lart e dinë të gjithë që as ka më fuqi dhe nuk ka më asgjë në dorë. Mori ndërtesën me gjygjtarë të tij të plepave dhe pse nuk mundi me dhunë dhe ka me vete Vokshin e Bijes e delirantë të tjerë humbësa të 2013-të por vetëm kaq. Shqiptarët nuk e duan! Janë gënjeshtrat që shet si kokoshka qosheve  Berisha sidomos nëpër studiot e Tiranës që nuk ju duket kush më interesant dhe i bukur se sa Berisha! Por shqiptarët nuk e dinë, as për të bukur, as për të ndershëm dhe as për të zgjuar! Këtë deri dikur mund ta besojnë ( bëjnë sikur)  Kokalari dhe bën vaki dhe Topalli,  por të tjerët e dinë që nuk është asgjë më tepër se sa një mitoman profesionist dhe njeri që i ka bërë keq shqiptarëve, Shqipërisë dhe demokracisë. Sali Berishën nuk e do as Amerika, as Europa dhe as shqiptarët. Atë e do sojsorrollopi i tij, konkubinat e tij dhe derrbederrët e tij  dhe ky “ elektorat” nuk është kurrë shumicë e popullit shqiptar. Kurrë e kurrës!!!  Berishës i mungon sigurisht diçka. Akuza për vrasës dhe korruptues e i korruptuar i shqiptarëve. Po po, drejtësia mbi veprimet e tij  i ka munguar dhe nuk di deri kur do të vazhdojë kjo poshtërsi. Ai është shërbëtori më i mirë dhe i devotshëm i vazhdimit në arrogancë të pushtetit të sotëm. E me sa duket, kjo është e vetmja zgjidhje që ai ka në dorë. Sepse asgjë tjetër nuk i ka mbetur.