BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Opinion / Editorial

Inskenimet e “Trekëndëshit të Bermudës”, “skenar” i tranzicionit 32 vjeçar!

Inskenimet e “Trekëndëshit të Bermudës”,

Tranzicioni 32 vjeçar është përpiluar në skutat e ish-sigurimit të shtetit, shërbimeve jo-miqësore, mafies ndërkombëtare dhe rajonale në dëm të integrimit dhe zhvillimit të Shqipërisë. Vendimi i KQZ dhe i komisionerit Celibashi, për mos regjistrimin e PD-së në zgjedhje është pjesë e këtij skenari, që duhet të marri fund njëherë e përgjithmonë, mbasi cënon kushtetutën e Shqipërisë. Lexova një deklaratë të avokat Rezart Kthupi që e konsideron mos regjistrimin e PD-së, si akt politik prapaskenë, që të dilte Basha në skenë. Celibashi dhe ata që janë në mbrapaskenë, projektojnë mizanskena për të cenuar Bashën, si kryeministër i ardhshëm. Në vazhdim të ideve të të parapërgatitura ka edhe statuse idiote, që shkruajnë se gjoja është, hera e dytë që Basha përjashton nga zgjedhjet PD-në. A ka me ndonjë idiot t'i shkojë mbrapa?! E gjithë kjo propagandë bëhet në shërbim të trekëndëshit të Bermudës, nga disa 'hyzmeqarë' të paguar që nuk janë me Berishën dhe Foltoren. por duan të pengojnë ndryshimin e duhur! KQZ duhet të ruajë paanësinë institucionale në këtë proces dhe mos regjistrimi është provokim dhe parregullsia e parë në zgjedhjet e 14 Majit. Kjo marrëzi politike ndodh në Shqipërinë e Edi Ramës, Berishës dhe Metaj, siç deklaron Zoti Alibeaj, se vendimi i Celibashit është qartas i ndikuar politikisht dhe është marrëzi politike, që i ndodh sot Shqipërisë qe synon të jetë anëtar i BE dhe është anëtare e NATOS! Vendimi i komisionerit është si 'këmbanat' si lajmëtare të sistemit të degraduar të trekëndëshit të Bermudës, që Celibashi po mban me 'thonj' këtë model me skena dhe mizanskena. KQZ duhet të ruajë paanësinë institucionale në këtë proces. Me anë të këtij vendimi shënohet, parregullsia e parë në zgjedhjet e 14 Majit. Por demokratët e vërtetë që kërkojnë ndryshimin duhet të vazhdojnë procesin e propozimeve për kryetarë të bashkive dhe lista këshilltarësh, mbasi PD do të regjistrohet nga Kolegji Zgjedhorë ditën e Enjte me datë 16 Mars 2023. Inskenimet e së shkuarës, nuk do të pengojnë të ardhmen dhe ndryshimin mbas 32 vitesh tranzicion, plot skena dhe prapaskena anti-kombëtare!