BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Opinion / Editorial

Ish...

Ish...

Ore vëlla, si je?

Më dëgjo me vëmendje.

Do zbresësh nga rruga e spitalit. Te gropa, hë ore atje te ish- kinema "Ali Demi". Do ecësh drejt. Do kalosh ish- sheshin para bashkisë djathtas dhe ish- hotelin e kinezëve. Do kalosh edhe ish- Mapo-n.

Mu te ish- Kapelja ke disa variante.

Ose do kthehesh majtas drejt ish- Sheshit të Flamurit. Mos kërko të orientohesh nga ish- Monumenti i Pavarësisë, apo nga ish- Shtylla e Flamurit, se nuk duken më. Kupton? Do lësh pas ish- Katër Topat dhe ish- Grevën, ose do mbash djathtas në drejtim të ish- Merkatos; aty ore, ku është ish- Sahati që nuk punon.

Mund të ecësh drejt në ish- Rrugën e Re dhe përpara do gjesh ish- poçerinë ose ish- Fabrikën e tullave.

Por kur je te ish- Merkatoja mund të vazhdosh majtas drejt ish- Gjyqit të Vjetër.

Unë të këshilloj që te ish- Kapelja të ecësh drejt, të kalosh ish- Shtëpinë e Pionierit, ish- Shtëpinë e Oficerëve, ish- Adriatikun...

Vajte? Xham fare. Tani... Jo, jo, mos u ngatërro fare me ish- Agjencinë e udhëtarëve, se nuk ekziston më.

Mos ec drejt ish- Fushës së Aviacionit dhe as drejt ish- Fushës së Druve.

Ec në drejtim të ish- stacionit të trenit, të atij ore, që i duhej Vlorës, që të vente babai të takonte djalin ushtar në Shkodër. Ec drejt dhe kalo ish- parkun...

Pse nuk më beson. Në Vlorë jam. Jam mu te ish- Kulaçi. Aty pra, ku më parë shihej ish- deti dhe gjendej ish- porti i Skelës...

Po, ore po.

Jam fiks mu përpara ish- Perlat Rexhepit.

Po të kthehesh nga ish deti, në të majtë tënde është ish turizmi i ish Skelës, nga ku po të shohësh në horizont do të dukej ish- Shkolla e Marinës dhe ish- Belvederja...

Ohuuuuu. Më lodhe! Sikur nuk je nga Vlora!...

Pyet ndonjë ish vlonjat dhe takohemi aty te ish Tre Racat, apo te ish Orizi...

Jo, jo. Më mirë te ish Kombinati, se aty ka ca kafe me raki të mirë.

Hajde shëndet, derman...

Ma mbarove ofertën fare...