BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Opinion / Editorial

Kërcyelli bosh i “Vulës” në përballje me “trungun” e “Foltores”!

Kërcyelli bosh i “Vulës” në përballje me

Tashmë me përçartjet, inkoherencën, raportin përmbys me moralin politik dhe me “adoleshencën” demokratike te partia e Vulës (ligjërisht PD) u tregua se e keqa në PD nuk ka fund. Nuk mund të imagjinohet një veprimtari e tillë politike te një PD që në fund po tregon se ka vetëm një njeri që komandon dhe ku nuk duan Berishën sundimtar. As që bëhet fjalë se “trungu” PD i Berishës tashmë është Berisha por pa letra PD ligjore dhe se “Vulëmbajtësit” nuk janë të zot të bëjnë PD të dukshme, vetëm me vulë po pa Berishën. Te Alibeaj dhe të tjerët aty kanë nevojë për një kërcyell, sepse i tyri është bosh. Kanë disa ide që përbëjnë kolektivin jo homogjen të “Vultistëve” të cilët nuk bëjnë dot parti pa Berishizmin. Shkodra, Elbasani dhe Durrësi bosh, tregojnë se nuk kanë jetë pa Sali B! Që nuk jetojnë dot pa të! Tregojnë fajsisht se sa të jetë gjallë SB, ata janë të gjithë një asgjë. Tregojnë se kanë në bazamentin e tyre filizofik Berishizmin por që thonë me mashtrim, se nuk janë me të. Ata janë Berishkë që nuk duan të konsiderohen “Berishkë” por që janë njësoj siata në Foltore. Partia e Vulës më në fund tregoi se është një "kërcyell" bosh, i pa bosht dhe pa tashmë moral! Ajo nuk jeton dot pa "trungun" Berisha! Janë për "gjynah" dhe i bëjnë keq me "gjynahllekun" e tyre demokratëve sidomos atyre që janë ndarë nga "trungu" SB. Shumë keq! Alibeaj dhe të gjithë aty nuk mbajtën moral dhe parime politike të vërteta. Fjalët për bashkim të tyre janë marrëzi kur kanë brenda Berishizëm. Kur ata janë kundër pikërisht Berishizmit. O janë o sjanë dhe në qoftëse nuk janë – vulën e mbajnë kot.  Mund të duket sikur i bëjnë mirë demokratëve, por në fakt e çorientojnë atë edhe më keq. Pyetja për to është: në qoftëse nuk përfaqësoheni dhe nuk konkuroni doni të tregoni se jeni me Berishën apo me Berishizmin? Apo mendoni se qëndrimet medemek bashkëpunuese me Berishizmin për demokratët  janë bashkim ….demokratësh!? Tashmë janë me seli jo zyrtare dhe me përfaqësim elektotal gjysmagjel dhe mendoj se dhe vulën e kanë kot sa për formë. Mbase kanë llogaritur krijimin e një tjetër kursi politik por koha nuk ju ka mbajtur ta ndjekin vetëm me vulë në dorë. Do vazhdojnë agoninë në PD foltore dhe vultore! Por mirë tju bëhet. Janë e keqa vetes.