BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Opinion / Editorial

Kompleks matrioshkash foltoriste!

Kompleks matrioshkash foltoriste!

Basha mbledh kryesinë e re! Lajm ky që komplekson matrioshkat foltoriste. Hyjnë e komentojnë portaleve apo dalin nëpër televizione familjare dhe përsërisin atë që kanë dy vite që thonë. Bajatosje që nuk bën sens logjik.

Janë mësuar të riprodhojnë përmendësh, shabllon, fjalët e “non gratës”

-Ju- thonë,- jeni pengje të Ramës. Po t`i pyesësh se ku e vërejnë këtë, nuk kanë përgjigje, por ama e dinë se se ka thënë “marshall legjenda”.

Berisha i ka marr “për zhelesh” dhe i ka “plasur” te Meta, nuk thonë gjë për këtë. Nuk ndalojnë në asnjë moment të analizojnë veprimet e tyre. Jo! Nuk u ka dhënë leje non grata, as të mendojnë, as të kërkojnë, analizë e gjykim nuk bëhet fjalë.

I thurin lavde Ilir Metës dhe mblodhën vota në 14 Maj për të forcuar ish LSI, PL tani se me emër të ri është më e “ndershme”. Megjithëse ç`faj ka Meta? Ai në politikë është për punën dhe hallet e veta, foltoristët po bëjnë vetëm “hamallin e votave”.

Lëre pastaj kjo tema e bashkimit të demokratëve…

“Të bashkohemi me non gratën për korrupsion dhe minim demokracie” se kemi shpresa për fitore.

-Të hap barkun – thotë Cekja në një komedi. Komedian halli janë dhe adhuruesit e karriges së deputetit.

Kuptohet qartë se kanë vetëm hallin e tyre se me Berishën nuk ka asnjë shpresë fitoreje, vetëm izolim dhe nënçmim.

Vazhdojnë të na quajnë neve “pengje”, ne që punuam dhe mbajtëm Partinë Demokratike euro-atlantike “gjallë”, me numra e vota të ndershme dhe mundësi për progres. Ata, trekëndëshi bermudjan donin ta shkrinin PD, ta nxirrnin nga skena politike, për vetëm hallin e një familjeje “non grata” namdalë në të katër anët.

Hiqeni merakun të dashur foltoristë, ne jemi këtu ku jemi se nuk i kemi borxhe kërkujt. Dhe sa për bashkëpunimin me Ramën keni “legjendën tuaj non grata” që e ka deklaruar që në 2009 se nëse Meta nuk do pranonte koalicion me të, ai do t`i shtrinte dorën Ramës për bashkëqeverisje.

Berisha nuk pyet asnjë, nuk i konsideron ata që i shkojnë pas. Dhe për këtë ata bëjnë sikur nuk e kuptojnë se Berisha që të rrijë vet sa më gjatë në skenën e politikës, i ka kthyer në shërbyes të Metës.

Dëshpërimisht, në jerm, ata” sulen papagallshëm” në anën tonë, se ne jemi aty ku ishim dhe kjo i lëndon aq shumë sa nuk kanë më fjalë të fjalorit ta shprehin dhimbjethellësinë që ndjenë. Ne nuk jemi pengje të ish sistemit dhe nuk kemi problem korrupsioni apo minimi demokracie me ndërkombëtarët.

Ne kemi të ardhme dhe premtojmë të ardhme!

Ne jemi risi dhe premtojmë risi!

Po e mbyll me fjalinë që e fillova se kuptova që ishte sensitive për disa të vetëlarguar nga PD vizionare, ”Basha sot mbledh kryesinë e re!”