Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Likja ra, vdiq shpresa për revolucion llapaqenësh pas puçit presidencial

Postuar: 17/11/2018 - 07:48

Më në fund teqeja e Likes u dorëzua. Trimi Like zhgënjeu shpresën e vulëhumburve për revolucione apo puçe pallati, ku turma e bazhibozukëve pushtethumbur kërkonte një dorë për revansh. Likja i zhgënjeu.

Fatkeqësi për llapaqenët e mejhaneve mediatike, ogur i zi për formacionin e zi të skalioneve pushtetdashëse, apo dhe për tufën e grabitqarëve të veckël që prisnin të fusnin ndonjë dorë më tortën e ëmbël të Sezamit pushtet.

Keqardhje për çizmegjuetaren Monë që i kanë ngelur në thasë këpucët për revolucionin likjan. Likja ra. Bashkë me të ra ëndrra e doktor shthurrallarakut, që pleqëria po e rrënon çdo ditë në të tatëpjetën e marrëzisë dhe terrorit që po i merr mendtë e kokës.

Pavarësisht emërimit të Lleshit nga Like presidenti, gjithë kjo butafori komedianësh pa klas përfundoi në skeç të shëmtuar. Protagonistët pas kreshpërosjes i ka kapluar frika.

Ky vend nuk është më një nocion gjeografik i humbur në stepat e lindjes. Ky vend çdo ditë e më shumë konfigurohet si një domain i rëndësishëm i suportuar më së miri nga SHBA dhe BE. Lojërat e likeve apo salilehësve me hordhinë e batakhedhësve janë qartazi produkt që ju ka kaluar data e skadencës. Trima apo frikacakë, kanë nisur të mbulojnë kokën me batanije pas rastit të Gruevskit. Familja presidenciale ka shkuar të kërkojë ndihmë në Kinën e largët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2018 - 07:17

 Përpjekjet për të vënë shenjën e barazimit mes dy dhjetorëve dhe për të përfituar frytet e një lëvizjeje masive studentore, e cila deri tani në thelb ka disa kërkesa dhe që mundet nesër të përparojnë dhe me të t

Postuar: 09/12/2018 - 07:16

 Në ditën e shpallur nga Sali Berisha si "dita e Rinisë" dhe sigurisht e

Postuar: 09/12/2018 - 07:14

 Ka më shumë se një muaj që banorët e unazës se re protestojnë ditë e natë, në mbrojtje të b

Postuar: 09/12/2018 - 07:13

 Nuk është vetëm dufi i studentëve.  Protesta e tyre ka trazuar gjithë shoqërinë.

Postuar: 08/12/2018 - 07:22

Ҫdo vit, miliona njerëz detyrohen të largohen nga shtëpitë e tyre dhe të kërkojnë strehë si refug

Postuar: 08/12/2018 - 07:21

Njohja me një vendim për ngritjen në Shqipëri, të varrezave të ushtarëve grekë të vrarë gjatë Luf

Postuar: 08/12/2018 - 07:20

Një opozitë që nuk frymëzon! Është ky konstatimi që e bën kushdo në këtë vend.