BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Opinion / Editorial

Mirë, o shokë, nuk do Berisha

Mirë, o shokë, nuk do Berisha

Kjo më kujton një dialog që u bë në Këshillin Popullor të rrethit nëSkrapar në vitin 1974.Në atë mbledhje u ngrit një këshilltar dhe kërkoi që në një vend historik të ngrihej një lapidar.Kryetari i Këshillit e pranoi kërkesën e tij,por në çast u ngrit inspektori i kulturës dhe e kundërshtoi,me argumentin se fondet ishin detajuar që në fillim të vitit dhe nuk kishte fonde të lira.Debati vazhdoi gjatë sa Kryetari e mbylli me shprehjen: “Mirë, o shokë,nuk do Kasëmi!” Tani na eshtë bërë rrëzall një mysybet,që betohet e stërbetohet për pluralizëm, po parti të tjera nuk pranon veç asaj,që nuk ka emër.Le e le,po nuk na njeh votën masive të popullit,që e la si hurup.Këtij merhumi gjithmonë ja “vjedhin” votat.Dhe nga lider historik i PD,na u bë këlysh i Likes.E,megjithqëështë future kollovar tek Likja,e konsideron veten ende si kaposhi në majë të plehut.Mirëpo nw proçesverbalet e komisioneve tw votimit dhe numërimit të votive nuk ka asnjw ankesë për parregullsiAi tani flet e vepron pa vetëdije dhe krekoset sikur ka fituar botën dhe nuk e kupton që populli ja ka bërë vendit tek dera e halesë.Edhe atë e ka shumë,po si plak pa tru që ka mbetur,kanë mishëruar për të.

A keni parë ndonjë të çmëndur gjëkundi të shkallës më të lartë të agresivitetit, që t’i bëhet ferrë partisë së tij derisa e solli në këtë ditë,që nuk ka parti as për vete?Ai nuk ka as parti,as sigël e vulë dhe del e na flet në emër të Partisë Demokratike!Madje,edhe pse pa parti del e deklaron se nuk do të lejojë të krijohen parti paralele.Është bërë lolo dhe del e flet si mbret.A i shikon ai mesazhet në FB,që e quajnë ndyrësira e kombit? Mirëpo Ai ka arritur në atë shkallë debili,që nuk e kupton ende qëështë totalisht i braktisur.
Atëherë përse ta duan këtë tekayt,që ka humbur njerëzillëkun e flet pa vetëdije?Atij i është mbushur mendja se vetëm ai duhet të quhet parti dhe është bërë shëmbra e partisë që krijoi vetë.Ai ka vendosur ta shkatërrojë deri në fund partinë legjitime të Bashës e kompani.Edhe i bëri të gjithë një nga një,edhe nuk i lë rehat.Ai e quan veten kaposh dhe të gjitha pulat duhet të shkojnë tek ai.Tmerri i Shqipërisë na ështëshndërruar në tmerr i opozitës dhe kërkon që të gjithë të ecin me këpucët e tij.Ky që kërkon të vërë demokracinë në vend,nuk lejon asnjë nga opozita që të bëhet kaposh.
A e dini përse bëri koalicion me karroqen Like?Janë të dy të një halli dhe duanë të mbështeten në supet e njëri-tjetrit për interes te tyre.Në të gjitha ato dalje televizive a keni dëgjuar ndonjë alternativë që t’i afrohet popullit? Ngryset e gdhihet me emrin e Ramës në gojë,sikur ai i paska bërë të gjitha zararet në këtë vend.Po sim und t’i fitonte zgjedhjet ky mashtrues,që në të gjithë fushatën vetëm gënjeshtra u sajoi njerëzve dhe urrejtje për opozitën çarçaf.Ata ishin bashkë nw zgjedhjet e kaluara dhe nuk fituan,sim und të fitonin tani! Fajtor për shkatërrimin e opozitës ishte vetëm njw,Berisha,i cili i hapi luftë Amerikws,botës dhe opozitës.
Në konferencën me gazetarët ata e pyetën,se çfarë morali kishte ai kur edhe është konfliktuar me Liken edhe bën koalicion.A e dini çfarë përgjigje i dha gazetarit?” Nuk behet krahasimi kështu,po Rama,ai Rama ka uzurpuar pushtetin!!!”Dhe gazetari u struk si miu dhe nuk i kërkoi t’u përgjigjej pyetjeve të tij.Ka kaq ditë që del nëpër ekrane për të denoncuar zgjedhjet dhe thotë të njëjtat gjëra,po asnjë fakt për vjedhje e blerje votash.I gënjen gazetarët,se na paska dosje sa një mal,të cilat do t’i publikojnë më vonë!.U deklaroj gazetarëve se na paska ngritur një komision brenda partisë turli,i cili do të grumbullojë material për të bërë denoncime!!! Po a e dini çfarë materiali do të mbledhë ai farë komisioni,që ai i dinte emrin vetëm kryetarit? Do të sajojnë letra e përralla si ajo që lexoi në konferencën e shtypit me gazetaret për Sulin e Kamzës.
Mirëpo si të bëjë Rama tani,që batalli nuk na i njeh zgjedhjet?Po asajë opozitës si t’ja bëjmë që nuk e do teleshmëni “Non Grata?” Nuk do Saliu,se e quan veten pronar i vendit dhe i partive,kur është vetëm pronari i krimeve.Nuk e kuptojmë në emër të kujt partie flet ky,kur ështw kollovar te Likja,se ligjërisht nuk ka parti,por grupe njerëzish,që i ka zënë në lak e as i mban dot,as i lëshon.Komisioni qëndror i zgjedhjeve i ka shpallur zgjedhjet të rregullta dhe u kishte lënë partive pesë ditë kohë për ankimime,po deri tani tellalli i turlive nuk ka bërë asnjë ankesë në KQZ. Denoncimet nëpër konferenca shtypi nuk kanë asnjë bazë ligjore,ato bëhen për të gënjyer njerëzit,denoncimet bëhen nëpër organet legjitime të shtetit.Mipëro prosponjaku nuk ka asnjë fakt dhe del si rrugaç nëpër rrugë e kërkon të mbajë me shpresë ato bishturina që nuk e kanë kuptuar ende që ai ka dalë jashtë përdorimit,se nuk ka as parti legjitime.