BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Opinion / Editorial

Neobolshevizmi shqiptaro-kosovar në sulm ndaj ndërkombëtarëve për rivendikim “pretendo sovranist” politik!

Neobolshevizmi shqiptaro-kosovar në sulm ndaj

Sali Berisha kishte marrë në krah afër tij  një bolshevik tjetër si vetë ai ose Shehun për të thënë se “Rama kishte marrë draft propozim asociacioni” në Beograd! Berisha i bie shkurt në “bolshevik idenë” që shpall armik e tradhtar çdo person politikisht jo me idenë e tij. Berisha është i qartë në marrëzinë e tij dhe absurdin për të luftuar me armiqtë e shpallur të tij të cilët duhet të trajtohen pastaj nga “berishkët” poshtë si target sulmi i gjithanshëm. Por Berisha tashmë si një njeri i PPSH dhe “patriotizmit” neobolshevik anti perëndimor ka miqtë që e përkrahin në Kosovë! VV e Albinit është po kaq neobolshevike sa PD e Berishës. Por tani po praktikon anti amerikanizmin dhe jo kompatibilitetin politik strategjik me perendimin. Vetë stema sigël VV do të thotë: perendimorët jashtë!! Përndryshe nuk do ta kishin elaburuar prej vitesh. Në thelb nuk njohin as luftën e UÇK, nuk njohin sovranitetin e USA dhe NATO për Kosovën e pavarur dhe shtet. Nuk duan as kombin e përbashkët shqiptar nën flamurin e kombit dhe nuk duan marrëdhënie normale me shtetin shqiptar. E justifikojnë me rivalitetin me Ramën dhe urrejtjen ndaj tij, por në fakt ish-jugosllavistët dhe neo bolshevikët e Prishtinës nuk duan perendimorët. E për më tepër VV, Albini dhe nga fundi Vjosa tashmë janë në “shinat” e armiqësisë me Shqipërinë dhe ndërkombëtarët. Sharjet dhe akuzat mbi shtetin shqiptar se është Rama si kryeministër janë shoqëruar poshtë në bazë dhe lart në shtetin e VV me “naivitetin” e njeriut që me Bill Clinton jep ultimatum serbëve dhe bën shtetin shqiptar të Kosovës. Po pra Blinken. Tashmë si berishkët në Shqipëri urrejnë Amerikën e shajnë Znj Kim dhe Ramën edhe në Kosovë urrejnë Ramën, tani shajnë Amerikën dhe Escobar!! Janë njësoj si në Tiranë dhe Prishtinë. Janë bashkë dhe janë tashmë të acaruar. Ata do të vazhdojnë bashkë për të krijuar modelin bolshevik të sundimit antiperendimor dhe në luftë me armiqtë e brendshëm! Po, por janë të pabesë sepse mbulojnë me rrecka të shkyme të vërtetën e qenies neo bolshevikë që thoshte George Orwell! Po të kesh parasysh dhe historinë e Jugosllavisë, Kosovës atje dhe Shqipërisë e PPSH së saj atëhere mund të marrësh me mend pse janë kaq – sovranistë! Sovranistëtë një majtizmi që është i ndarë si dikur në Menshevikë dhe Bolshevikë, por që zakonin e këtyre të fundit për armiqtë e tyre si me vllain e një gjaku, me bashkëluftëtarin e një partie dhe me shpalljen armiqësinë e hapur me USA dhe ndërkombëtarët mbas tyre. Nuk do tërhiqen. Bilshevikët nuk ndryshojnë. As neobolshevikët. Për më shumë bëjnë sikur, gjasme, “pretendent sovranistë”!