BREAKING NEWS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të
x
BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x

Opinion / Editorial

Nesër Albin Kurti do kërkojë falje në Tiranë, që u mbyll me “Ballkanin e Hapur” dhe u hap me “Serbinë e mbyllur”

Nesër Albin Kurti do kërkojë falje në Tiranë, që u

Nesër Albin Kurti mbërrin në Tiranë për të takuar Edi Ramën.
Tashmë jo zemërthyer me kryeministrin e Shqipërisë por i penduar dhe kokë ulur.
Patriotizmi dhe nacionalizmi i tij brenda një viti janë venitur dhe janë transformuar në internacinalizëm socialist.
“Patrioti” i madh që refuzoi Ballkanin e Hapur u hap me Serbinë e mbyllur.
Albin Kurti po vjen në Tiranë më qesharak dhe më amator se çdo lider i shqiptarëve të Kosovës në këto 30 vjet.
A ju kujtohet se çfarë thoshte Albin Kurti një vit më parë?
- nuk ulem në një tryezë me Vuçiç
- nuk ka Ballkan të hapur pa njohur Serbia, pavarësinë e Kosovës
- nuk ka Ballkan pa njohur krimet e luftës
- nuk duhet ulur Rama me Vuçiç pa na kthyer eshtrat e të zhdukurve
- nuk ka Ballkan të Hapur pa ndërprerë Serbia fushatën kundër njohjes Kosovës.
Nesër Albin Kurti mbërrin në Tiranë pasi ka përqafuar Serbinë e Madhe.
Albin Kurti nuk u hap me Ballkanin por u hap me Serbinë.
Marrëveshja e Ohrit njohu “Vetëvendosjen” e serbëve në Kosovë. Albin Kurti i hapi oreksin Serbisë dhe njohu 10 komuna autonome brenda Kosovës.
Albin Kurti u ul me Vuçiç pa Edi Ramën dhe bëri një pakt 100% të kundërt me ato çfarë refuzonte Ballkanin e Hapur.
- Albini u hap me Serbinë këmbëkryq me Vuçiç
- Albini u hap me Serbinë pa njohur Kosovën as de fakto dhe as de jure
- Albini u hap me Serbinë pa kërkuar falje Beogradi për krimet e luftës
- Albini u hap me Serbinë pa u kthyer eshtrat e të vdekurve
- Albini u hap me Serbinë pa u anëtarësuar Kosova në OKB
A mundet nesër Albin Kurti t’i thotë 10 milion shqiptarëve pse refuzoi 3 liderë shqiptar në Tiranë, Shkup dhe Podgoricë për Ballkanin e Hapur?
Pse Albini u mbyll me Ballkanin e Hapur dhe u hap me Serbinë e mbyllur.
Është koha ta ndajmë nëse ka tradhtuar Albini apo Edvini.
Në të kundërt Albini nesër duhet kërkojë falje për arsyet pse refuzoi Ballkanin e Hapur dhe për të njëjtat shkaqe beri pazar me Vuçiç.
Sot SHBA dhe BE i kërkuan Albin Kurtit të fillojë zbatimin e marrëveshjes që ra dakord me Vuçiç për autonominë e Serbëve në Kosovë duke e nxjerrë lakuriq para popullit të Kosovës.
Albin bëhu burrë dhe trego arsyet pse e drodhe dhe pse pranove hapjen me Serbinë pa 6 kushtet që premtove?
Albin hapi dyert dhe kufijtë me Shqipërinë, së paku aq sa i hape me Serbinë…..