BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Opinion / Editorial

Një kujtesë Kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe shtetarëve të Kosovës

Një kujtesë Kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe

Ramiz Lladrovci ka bërë të ditur se së shpejti do të filloj procedurat për shpalljen e Presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj “Qytetar Nderi” i komunës së Drenasit: “Të plagosurit e UÇK-së dhe qytetarët e shumtë e merrnin përkujdesjen rrethanore në front, në spitalet e UÇK-së brenda Kosovës, apo tërhiqej i plagosuri nga fronti dhe dërgohej në Shqipëri. Adresa për të plagosurit, ishte Spitali Ushtarak, ku zëvendës drejtor ishte dr. Bajram Begaj. Përkujdesja e tij, ishte e lidhur edhe me profesionin por edhe me shtysën themelore të një personaliteti të shquar, atdhetarizmin”, ka shkruar Lladrovci. Z. Lladrovci Ju bëni shumë mirë që do filloni procedurat për ta dekoruar  me merite z. Begaj, Presidentin e Shqipërisë. Por pse nuk u kujtuat më herët për ta dekoruar zotin Begaj, kur ai e ka merituar një gjë të tillë, sipas asaj që ju deklaroheni. Para disa ditësh unë i kam kërkuar publikisht e mediatikisht Kosovës që të respektojë ata nga Shqipëria që kanë dhënë kontribute reale për Kosovën dhe jo mashtruesit. Dhe mesa duket mund ta keni lexuar atë shkrim, dhe prandaj u “doli” gjumi për të dekoruar tani Presidentin e Shqipërisë. Po pse z. Lladrovci nuk e bëtë këtë më përpara dhe pritët që ta dekoroni atë tani që u bë President i Shqipërisë për atë kontribut kur ka qenë zëvendës drejtor i Spitalit Ushtarak në Tiranë, dhe pse nuk filloni procedurat për ta dekoruar edhe ish-Drejtorin e atij Spitali të asaj kohe, që me siguri po të ishte bërë edhe ai President do të kishit filluar dekorimin edhe të tij. Z. Lladrovci ju personalisht sidomos  e njihni shumë mirë kontributin e Familjes KAPITI në Durrës për lirinë e Kosovës dhe jo vetëm ti por e dinë mirë gjithë Kosova, edhe Thaçi, Haradinaj, Limaj, Xhavit Haliti, Sami Lushtaku, Gani Geci, Anton Quni, Prof. Dibran Fylli  dhe deri  edhe Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Donika Gërvalla të cilëve u kanë ardhur disa propozime edhe publike për dekorimin e familjes KAPITI, por që propozuesve as përgjigje nuk u është kthyer. A mos prisni që ndonjë anëtar i familjes KAPITI të bëhet  President apo ministër në Shqipëri, e pastaj të nisni “procedurat” për dekorin politik, ashtu sikurse kanë vepruar deri tani institucionet e Kosovës të cilët ne përgjithësi dekoratat e akorduara prej tyre janë nisur nga motive personale politike.