BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Opinion / Editorial

Nuk ka ngatërruar as krah, as karrige, por ka kuptuar vonë “pse-në”!

Nuk ka ngatërruar as krah, as karrige, por ka kuptuar vonë

Sali B, më në fund, mbas 32 viteve arriti të kuptojë se tentativa e tij për të zëvendësuar në demokraci PPSH me PDSH ka përfunduar! Sali B në një moshë të thyer kupton se duke ndërtuar një kopje të shëmtuar me veprim në një kohë ndryshe nuk ka mundur të “rrithemelojë” partinë ku u fut me dëshirë dhe krenari në vitin 1968! Sali B kuptoi se nuk asgjësoi bijën legjitime të PPSH ose Partinë Socialiste me anën e bijës jo legjitime ose Partinë Demokratike. Sali B dështoi në transformimin e pronësisë politike  nga PPSH në PDSH e tij të lindur epileptike dhe mashtruese si paladine e demokracisë! Sali B kuptoi se vetëm po të kesh PS mund të mbash pushtet të sigurtë në Shqipëri. Sali B kuptoi më në fund se “surrogatot” e tij politike si ngjashmëri të dikurshme, ndërkohë që origjinalja është gjallë – nuk qëndrojnë dot në pushtet. Prandaj u ul duke thënë atë që zakonisht nuk mendon  pikërisht kështu: Jorastësisht, përherëtëparë, unëprita i ulurnënjëkarrigetëdeputetëvesocialistë.E bëra me qëlliminmëtësinqertë se sot, avoketërtëvetëmtëtyrenëparlamentjanëdemokratëtdhe do tavazhdojmëderinë fund tëjemizëdhënëstëinteresavetëqytetarëveshqiptarëpadallim.Por edhenëkëtëfjaliautodenonconveten si njeriundheorganizatënqë “vdes” tëmbrojëdhepërfaqësojësocialistët!?

Por Sali B është me pothuaj 2 dekadavonesë! Sepsepërparadydekadavekëtëgjë e kuptoinjeriuqë Sali B nuk e la padrejtësishttëishtelider i PD! Po pranjeriuqëthoshtevdekjekomunistavedhe PP-istave, apo socialistavetëkonvertuardheqëquhetEdi Rama. Ai kuptoi se vetëm me PS mundtërrijëgjatënëpushtet. Dhe e mori! E mori dhesot PD e Sali B ështënjëdështimfantastik. DështimpolitiknëShqipëridhenë SHBA e Europë. Kursevajzalegjitime e PPSH ështëpartnere e tyre. Kjopërdyarsye! E para se komunisti i pandreqshëm Sali B ështënëthemelfolkloriknëpolitikë! E dyta, se ndërkombëtarëtnukmerrenme fëmijëtilegjitimeqëduan prona dhetrashëgimipameritë. Sali B pouletmbas 31 viteshpërturpnëkarriket e socialistave. Ai me këtëxhestju ka dhënëfitorenatyre. Pavarsisht se njëfolklorikdhesharlatukfilozofngaLibrazhdinuk e kupton. Por Sali B vetëm sa nukjulut: amanmëmerrni se jam i juaji. Por ështëshumë, shumë, shumëvonë!