Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas Barcelonës edhe Zoti “nderon” sheshin e Lali Erit, Vjena shndërrohet në Venecia

Video: 

Postuar: 23/06/2018 - 00:21

Lali Eri vazhdon të na befasojë! Pas Barcelonës edhe vetë Zoti mendoi sot ta nderonte me një çmim për Sheshin “Skëndërbej”. Mjaftuan 30 minuta shi me rrëmbim dhe Sheshi “Skënderbej”, i cili vetëm pak ditë më parë mori në Barcelonë çmimin si hapësira më e mirë publike e urbane në Europë për vitin 2018, u shndërrua në një liqen të stërmadh nga i cili gurgullonin ujërat zeza të kanalizimeve të bllokuara. Nëse e shihje nga larg fare mirë mund ta quaje një “Venecia”. Por nëse i afroheshe, kundërmimi i ujërave të zeza të shuante përnjëherësh dhe imazhet veneciane. Ishte as më shumë e as më pak, veçse një tjetër “monument kulture” në radhën e rrugëve, ndërtesave e oborreve që përmbyten apo lumenjve që dalin nga shtrati sa herë bie një vesë shi. Sheshi “Skënderbej” u përzgjodh në Barcelonë nga një juri profesioniste ndërkombëtare, duke triumfuar mes 279 projekteve si një shesh monumental mahnitës, çlodhës, dhe një nga projektet më emocionues të këtij viti. Por kur sheh çfarë ndodhi me këtë shesh në një ditë si kjo e sotmja apo çfarë pret të ndodhë një të nesërme në ditë të tilla dimri, vetvetiu të lind pyetja: E dashur juri, nëse do e kishe parë sheshin në gjendjen në të cilën u katandis sot, a do e meritonte atë çmim? Gjithsesi, duke njohur Lali Erin, me siguri, një tjetër çmim pritet të akordohet në muajt që vijnë për këtë shesh... 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 07:25

Përmbysja e pushtetit të Demokracisë Popullore, që u ligjërua pas zgjedhjeve farsë të 22 marsit 1992, kur në pushtet erdhën forcat e djathta të prira nga komunisti antikomunist Sali Berisha, shumë shqiptarë naivë patë

Postuar: 19/09/2018 - 07:23

Kur popullata çame erdhi e detyruar në Shqipëri për t’i shpëtuar vrasjeve dhe masakrave të

Postuar: 19/09/2018 - 07:22

Në rrethet normale, secili prej nesh do t'i gëzoheshim liberalizimit të vizave, gjegjësisht l

Postuar: 18/09/2018 - 07:22

Sa herë vjen ndonjë "Konferencë Peze" dhe sigurisht dalin nostalgjikët e Enverit, Parti

Postuar: 18/09/2018 - 07:19

Ndryshe nga trajtimet e mëparshme, jo të pakta, në lidhje me zbatimin e ligjit, ku është shkruar

Postuar: 18/09/2018 - 07:15

Askush tek ne nuk i shpëton dot politikës.

Postuar: 16/09/2018 - 07:50

Si qytetar i zakonshëm por edhe si vëzhgues i kujdesshëm në kuadrin e gjithë jetës të shoqërisë t