BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Opinion / Editorial

“Pitoni” i qytetarit dixhital

“Pitoni” i qytetarit dixhital

Nata duke gdhirë e enjte e parlamentit e mbajti lidhur pas laptopit duke kërkuar sa andej këndej  të piqet me ndonjë shënim të hedhur nga qytetari dixhital po s'po binte në gjurmë gjëkundi .Ndjeu se diçka nuk shkonte ,por menjëherë ju kujtua presidenti Trump të cilit i ishte mbyllur faqja e “FCB”. Dy luanë ka sot bota...Ishin reminishenca të këngës kënduar diktatorit apo vërtet e vuante një ndjesi të tillë ?!Në fund të fundit pse dhe atij mos i thurnin vargje që përkëdhelin ndërgjegjen e sëmurë ...Gjithësesi mëngjesi i zbardhur nuk i la kohë të humbte por fill nga sytë - këmbët bëri drejt parlamentit .Hapat ia ndërpreu xhamia e Etem Beut. Mbi kokë të saj vinçat që po kapnin qiellin ,ngritur mbi gradaçela, të cilat po i merrnin frymën .Qytetari dixhital .....Vrava gjithë natën, kur ai shtetit nëpër këmbët e mia .Ashtu me mendjen e fjetur iu fut sallës së parlamentit dhe pa  u ulur mirë në kolltukun e preferuar me laptopin në duar iu drejtua foltores. Ju jeni koka e krimit !Vini dorë dhe mbi kultet e besimit. Diktatori i rrafshoi me tokën, ju gjetët të ngrini gradaçelat me paratë e drogës mbi kokë të xhamisë së Etem Beut për t'i marre frymën.....

-Pitoni juaj ....ia preu një nga parlamentaret.

-Ç’është  ky?!?!....

-Fryma e komunizmit që iu ndez nga brenda .Ju shiti për antikomuniste kur ....

-Unë????...

-Apolloni i “non gratës”, e plagosi Pitonin tënd tani .....

-Unë kam qytetarin dixhital....

-Qytetari qe do te mbulojë korrupsionin.....Lexo non gratën .....Liderit historik iu pre gjuha. Laptopi qëndronte mbi foltore por me shkëlqim te humbur te statujës se Murgeshës se Delfit, për t'iu lutur për ndihmë. Piti, dhe ajo e kishte braktisur qe kurse Apolloni e kishte lëshuar shigjetën e Non Gratës .U soll zvarrë e zvarrë nëpër sallë duke mos e dhënë veten pastaj për t'u shitur si Zeusi i" “Dimrit te vetmisë së Madhe”, vrapin e mbajti nëpër Foltoret shëtitëse nëpër Shqipëri për t'u takuar kokë më kokë me qytetarin dixhital. Eh, Neron Neron !!! Ku i dhemb njerëzve dhe çfarë salltanete kërkon ti. Roma digjej Perandori romak i binte violinës ....Dhe ti asaj melodie i bie ,kur njerëzve i ka vajtur laku në fyt nga prapësitë tuaja. Neroni e gjeti mendjen... Vetëvrasja jote është edhe më e madhe; Është politike. Po bëni vetëvrasje politike duke vrarë atë qe ju e kini ngritur me duart tuaja ne 30 vjet .. Ç’thua ore?! Dëgjon ai nga ai vesh .I sillen nga pas vetëm fjalët: Do thoni ju ,po c' u  bëre këto tete vjet ?! Peng brava më ka ndarë fizikisht se shpirtërisht me ka mbajtur qytetari dixhital te lidhur me hallet e dertet tuaja.... Ç’të bëje lideri historik?!?! Ka gjetur shesh e ka bëre përshesh. Po me Non gratën nuk do t'i kalojë kali mbi ure  , sado foltore te trumbetojë ,koha e tij ka marrë fund .Asnjë s'mund te shpëtojë nga zullumet....