BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Opinion / Editorial

Pse Edi Rama doli sërish te loja e pistë e Hashim Thaçit me kufijtë?!

Pse Edi Rama doli sërish te loja e pistë e Hashim Thaçit me

Rama doli sot sërish te Thaçi.
Rama doli kundër interesit shqiptar në lidhje me katër komunat e Veriut të Kosovës.
I.
Kjo sepse kuptohet që Beogradi është në degradim.
Degradimi i Brogradit, forcon Kurtin dhe rrëzon Ramën.
Por, mos ndoshta edhe Rama po i afrohet Thaçit?
Pse bëhet kjo pyetje?
Sepse Rama është shumë i trembur aq sa sot, botërisht, i kërkoi ndihmë Bashkimit Evropian kundër interesit të Kosovës. .
Çfarë ka ndodhur?
Të vetmen gjë që dimë me saktësi është bashkëpunimi i ngushtë Rama - Thaçi.
Ky bashkëpunim ka qenë një gjëmë e vërtetë për Veriun e Kosovës dhe interesin kombëtar, sipas planit të shkëmbimit të territoreve. Një turp historik dhe antikombëtar ky.
A thua se për këtë fakt është trembur Rama?
Ta shohim. I shqetësuar është, dhe po flet përçart.
Por e gjithë loja kuptohet se sot po luhet në Beograd...
II.
Të gjithë këtë tronditje të Ramës kuptohet se e nxori në sipërfaqe vrasja që ndodhi në Banjskë në 24 shtator.
Kjo ndoshta i ka zbuluar amerikanëve edhe aktivitetin antiametikan dhe kundër interesit të Shqipërisë të kryeministrit të Shqipërisë.
Nëse këto shenja të çojnë tek një bashkëpunim i Thaçit me Ramën drejt Beogradit, ditët e Ramës janë të numëruara.
Sidomos qëndrimi i drejtpërdrejtë i planit të Bashkimit Evropian që e përcolli Rama përgjatë gjithë ditës së sotme, në lidhje me Veriun e Kosovës, të jep të kuptuar se Rama është në panik nga arsyeje që shprehëm më lart. Plani i Bashkimit Evropian është hapur kundër interesit të Kosovës
Megjithatë do të shohim ditët në vijim sjelljen e Ramës dhe frikën e tij që i spikati në analizat pa fare kuptim që ka bërë gjatë ditës së sotme.
Konfuz dhe i trembur.
Shenjat po duken se shqiptarët do shpëtojnë nga Rama, ashtu sikurse shpëtoi Kosova nga Thaçi.
Të presim...
Dhe të shohim...