Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse shqiptaret duhet të bashkohen me LDE

Postuar: 20/03/2019 - 07:09

Miq,

LDE - Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë ka një kumt për çdo shqiptar.

Kushdo që e do ndryshimin, të lërë mënjanë frikën dhe ankimimin e të na bashkohet neve. Ne jemi partia e së nesërmes. Asgjë nuk do të jetë më si është sot. Të mëdhenjtë dhe të fuqishmit e së djeshmes dhe së sotmes do ti shihni të bien dhe zvarriten si vemje, si e meritojnë. Asnjë shans nuk e kanë ti mbijetojnë kohëve të reja që po vijnë e do të vijnë se s'bën. Shqipëria do të jetë Perëndim dhe Perëndimi do ta ketë Shqipërinë, shtëpinë e tij të paqtë, të zhvilluar e të sigurtë. Mos kini më frikë nga askush. Të gjithë këta trimat, horrat, sundimtarët dhe çakejtë e batakçinjtë e djeshëm dhe të sotëm, nuk kanë më dhëmbë. Janë duke ikur. Nuk ju bëjnë dot më gjë juve. Dhëmbët që u kanë ngelur i kanë veç për rezistencën e fundit në vetëmbrojtjen e tyre. LDE po ngrihet ngadalë por sigurtë me fuqinë e qytetarit të ndershëm, tê thjeshtë e të papërlyer. Bashkohuni me ne, që të jemi së bashku historibërës në këtë vend. Ne të mirët dhe të merituarit, të ndershmit dhe të vuajturit, sakrifikuesit dhe të papërlyerit jemi shumica absolute në këtë vend. Guxoni. Guxoni. Guxoni. Së bashku jemi fitimtarë.

Bashkohuni me LDE e të konkurojmë së bashku në çdo bashki si alternativa dhe sigla e qytetarëve të thjeshtë, të ndershëm dhe të papërlyer. Të guxojmë si të mirë, të gjithë bashkë për të ndryshuar lagjet tona, fshatrat tona, qytetet tona, vendin tonë. Herët a vonë ne do t’ia dalim. Patjetër. Kjo është pak, por e sigurtë. Ju mirëpresim në LDE. Na kontaktoni:

E-mail: [email protected]

Whatsapp: 0684060131

Ose na shkruani edhe këtu në inbox në facebook, linkedin apo instagram.

Koha e të mirëve po vjen. Ne jemi parti opozitare. Ne jemi parti e qendrës së djathtë. Ne jemi besëlidhja e të mirëve dhe të merituarve. Ne jemi LDE. Ne jemi Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë.

Nga Arian GALDINI

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 07:16

Pas vendimit të përcaktimit së tarifës për “Rrugën e Kombit”, qytetarë të Kukësit shpërthyen në revolta dhe dogjën pajisjet e vjeljes së taksës, të cilën e konsideruan të pakonsultuar dhe çmimin të papërba

Postuar: 12/11/2019 - 07:15

Turi i shpresës me të rinjtë, që po zhvillon kryetari i PD-së Lulzim Basha këto ditë në qytetet e

Postuar: 12/11/2019 - 07:13

...Nikoqir i mirë për familjen e vet është ai që atë çka merr përsipër e çon deri në fund dhe nuk

Postuar: 12/11/2019 - 07:12

Përballjet e fundit mes "shqiptarëve dhe shqiptarëve" po tregojnë atë historinë e &quot

Postuar: 10/11/2019 - 07:40

Kaluan 30-të vite nga ajo natë dhe pastaj ditë e bekuar e rrëzimit të Murit të Berlinit, ose turp

Postuar: 10/11/2019 - 07:39

Pardje në hotel Rogner në Tiranë, dy fondacione nga më aktivet në fushën e të drejtave të punonjë

Postuar: 10/11/2019 - 07:38

Një nga idiotësitë, në rrugën e hershme të antishqiptarizmit, një nga paturpësitë më të mëdha që