BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe anëtarëve që votuan pro dhe kundër hapjes së garës për kreun e PD

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe
x
BREAKING NEWS

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u arrestuan dje nga SPAK

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të ‘zbarkojë’ sot në SPAK

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen' reagimin e Ramës: Loja e fjalëve që bëri kryeministri...

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen'
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me politikanët që kanë dosje penale në SPAK

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’ deklaratën e fortë dhe zbulon planin e SHBA-së për 12 personat non-grata

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’
x
BREAKING NEWS

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti Karamuço bën paralajmërimin e fortë: Ja pse ish-kryebashkiaku nuk i plotëson kriteret për...

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti
x

Opinion / Editorial

Roland Bejko, specialist i pushtetit vendorë për Tiranën pa anarki korrupsion dhe “non- grata”

Roland Bejko, specialist i pushtetit vendorë për Tiranën pa

Roland Bejko drejtuesi i Departamentit të Pushtetit Vendor, anëtarë i Kryesisë së PD-së është specialisti më i mirë i trajnuar në të gjithë Europën për pushtetin lokal. Në këtë kontekst Bejko ka shumë avantazhe politike dhe profesionale me kadidatët e tjerë për Tiranën! Politikani me formim perëndimorë Roland Bejko ka një përballje shumë planëshe të madhe dhe me rëndësi historike. Bejko përfaqëson modelin perëndimorë demokrat dhe specialist i pushteti vendor. Bejko i duhet të përballet me një Tiranë plot anarki urbane, sociale dhe ekonomike, filluar me një 'projekt anarkik' mbas viteve 2002 nga shefi i Erion Veliajt, Edi Rama! Anarkia urbane i siguron politikanëve 'urban' si Edi Rama dhe Erion Veliaj edhe pushtetin politik me mbështetjen e oligarkëve, të drogës dhe të fortëve, që nuk janë as të djathë as të majtë. Formimi perëndimorë i Bejkos nuk e pranon 'anarkinë urbane' dhe një Tiranë, që po shkatërrohen cdo ditë vlerat shpirtërore, kulturore dhe materiale! Roland Bejkos i duhet të përballet me korrupsionin, që është kthyer në mënyrë të 'menduari dhe vepruari' në Bashkinë e Tiranës. Korrupsioni në Bashkinë më të madhe në vend, ka filluar që me drejtimin e Tiranës nga Edi Rama dhe vazhdon edhe sot me Erion Veliaj. Skandali i fundit me inceneratorët dhe përfshirja e Erion Veliaj dhe stafit të tij, i ka rrënjët në fillimet e drejtimit të Tiranës, nga Edi Rama me skandale dhe korrupsion! Bejko duhet të përballet gjithashtu me një 'kukull' të Berishës, non grata, Belind Këllici, që komandohet nga Berisha dhe familja e tij! Pavarësisht se Këllici 'tenton' ta fshehi praninë e Sali Berishës në fushatën e tij për Tiranën, që është vetëm fasadë dhe propagandë! Prandaj Roland Bejko politikani i ndershëm ka një përballje me termin real, politik dhe menaxherial, 'Trekëndëshi i Bermudës', që i ka rrënjët në Tiranë! Tiranës i duhet një Kryetarë Bashkie si Roland Bejko, mbasi ka ardhur momenti i duhur për ta ndryshuar mbas 32 vitesh! Modeli i Roland Bejkos duhet të jetë edhe modeli që duhet të prezantojë PD dhe Z. Alibeaj në të gjithë Shqipërinë!