Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Sistem i mbështetur në mashtrimin”/ Shpërthen Fuga dhe kritikon kolegët: Japin letër pa vlerë që e quajnë diplomë

Postuar: 15/08/2018 - 12:50

Akademiku Artan Fuga ka reaguar për uljen e numrit të të rinjve që duan të regjistrohen në universitete.

Fuga teksa thumbon disa universitete shkruan në Facebook se, “i rrjepin studentët duke u dhënë nga një letër pa vlerë që e quajnë diplomë”.

Më tej akademiku shprehet i bindur se në disa universitete japin mësim dhe drejtojnë në mjaft vende profesorë pa diplomë e certifikim në dijet që transmetojnë.

Reagimi i Artan Fugës:

Qenka mërzitur dikush që paska rënë numri i studenteve që dëshirojnë të rregjistrohen në universitete.

Sa ka rënë mo 7 perqind?

Pak ka rënë o shoku pak!

Sigurisht, u ikin klientet që disa universitete i rrjepin duke u dhënë nga një letër pa vlerë që e quajne diplomë.

Pse tani u kujtuat?

Po ne kemi vite qe bertasim qe sistemi universitar po falimenton. E falimentoi mendja e disave si ariani, aleksandri, ardiani, arbeni, andrea, aliu, e ku di une kush. Se nje dite do te japin llogari per krimin kulturor per hir te interesave te xhepit te tyre. Nderkohe ne listen e zeze te kombit jane rregjistruar.

Te ne ne fakt sistemi punon vetem per 10 perqind te studenteve, te tjeret i mashtron.

Sistem i mbeshtetur ne mashtrimin.

Une e vertetoj perpara cdo gjykate ushtarake po te doni.

Pas disa vitesh, poqese vazhdon keshtu, nuk do të ketë më studentë fare.

Japin mësim dhe drejtojnë ne mjaft vende profesorë pa diplomë e certifikim në dijet që transmetojnë.

Doktora me lopatë.

Do të përfundojë formimi me abetaren dhe tabelën e shumëzimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2018 - 07:43

Gjurmët e jetës, punës dhe sakrificës së Qazim Demit janë të gdhendura fort në qytetin e Sarandës, ndonëse ai ka lindur në Filat të Çamerisë, një ndër qendrat kryesore patriotike e kulturore të trevave të Jugut.

Postuar: 23/09/2018 - 07:40

 “Ta bëjmë Shqipërinë si Evropa”, tashmë është një ëndërr që për shqiptarët ësht

Postuar: 23/09/2018 - 07:38

Andri, një miku im, gazetar më dha dorën duke më thënë se ndjehesh i keqardhur për mënyrën si kry

Postuar: 23/09/2018 - 07:37

Andri, një miku im, gazetar më dha dorën duke më thënë se ndjehesh i keqardhur për mënyrën si kry

Postuar: 22/09/2018 - 07:24

Pozita dhe lidershipi i saj, akuzon opozitën për pengesë në reformën e drejtësisë dhe sidomos dy

Postuar: 22/09/2018 - 07:22

Para çdo palë zgjedhjeje, në Shqipëri, klasa politike as nuk ia ka idenë te premtimet ndaj zgjedh

Postuar: 22/09/2018 - 07:19

Shoqëria shqiptare ka shprehur vullnetin e saj të bëhet vend demokratik ashtu si vendet e tj