BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Opinion / Editorial

Vrasësve mitingashë të protestës u vjen keq kur njerëzit protestojnë!

Vrasësve mitingashë të protestës u vjen keq kur

Sigurisht që nuk e shikoj “Big Brother”, nuk argëtohem dhe as mund të mësoj gjë prej një shoë shpesh herë vulgar dhe me kodekse jashtë etikës dhe moralit! Por kësaj rradhe ka një “risi e shtëpisë” në fjalë që është Luizi! Ai me sa duket ka marrë përsipër ti çmontojë vip figurat e etikës së humbur dhe moralit po ashtu! Gjithsesi nuk e kam fjalën këtu. E kam fjalën se për të mbrojtur Luizin, që sipas shumë fansave po i bëhesh një e padrejtë dolën dhe protestuan afër vendit ku realizohet “reality shoë” një sasi njerzish! Ata ashtu mendonin dhe për këtë protestuan duke u organizuar vetë! Ishte e drejta e tyre legjitime dhe morale ta bënin dhe e bënë. Ju lumtë! Por më e bukura ishte se militantë dhe mitingashë rrjetesh dhe portalesh, po akuzonin njerzit se  - nuk dilnin në protestë për qeverinë mafioze dhe kundër komunistave në qeveri dhe kundër kryemafiozit Rama? Nuk po protestonin për drita dhe ujë,  por për Luizin? Nuk po bashkoheshin me Berishën për të rrëzuar regjimin e Ramës,  por po protestonin për Luizin?  Një inat dhe një shfrim njësoj si ata kundër Luizit në Big Brother! Jua qava hallin në fakt!  Por nuk më vjen keq për to. E kuptoj se kurrë nuk do të “marrin vesh” pse njerzit nuk protestojnë sëbashku me mitingashët e Berishës! Pse njerzit nuk bashkohen në protestat pa fund të Berishës! Njeriut që ju ka thënë të gjithë kundërshtarëve të tij politikë – komunista nga të cilët asnjëri nuk ka qenë komunist ndërkohë që vetë ka qenë kokrra e komunistit dhe sekretarit të partisë! Njeriut që i thotë Ramës ke pasur babain, kur Berisha ishte vetë!  Se në organizatë të partisë po të merrej vendim për të të përjashtuar, konsiderohej – pushkatim politik dhe Berisha e ka bërë këtë gjë! Se ishte anëtar partie dhe sekretar partie!  Por Sali Berisha është pushkatuesi ose vrasësi i protestës në Shqipëri! Ai ka bërë kaq shumë protesta gjatë këtyre 32 viteve në politikë, sa po të ketë në shesh një njeri për një protestë të tijën, do të mbushej me disa qindra njerëz sheshi! E ka pushkatuar protestën, sepse i ka thirrur njerzit për sherr djegie dhe prishje e pastaj është strukur në selinë e tij. I ka nxjerrë njerzit për kauza dhe i ka humbur të gjitha kauzat në mënyrë të vazhdueshme si vetë dhe me Bashën kur i ishte në krah! I ka zhgënjyer njerzit dhe ka mbajtur vetëm mitiongashët “byrek ngrënës” proteste.  I kanë mbetur vetëm militantët dhe mitingashët dhe i mungojnë njerzit. I ka mashtruar njerzit duke thënë protestë mbas proteste, se kjo është më e madhja! Në gënjeshtër dhe mashtrim që e di Shqipërinë 100 milion banorë, duke larguar njerzit dhe mbajtur vetëm mitingashët “asgjë bërës” veç protestës “alla Berisha”!  Ka sabotuar njerzit në kauzat e protestave të tyre! Po të gjithë studentët në protestat e tyre i futesh mitingashi i Berishës merrte fund kauza dhe protsta e njerzve studentë. E fundit e akademikëve dhe profesorëve – pedagogë ku u fut PD-ja e Foltores me pes gjashtë pedagogë në kryesi të PD-së dhe protesta shkoi “për lesh”! Po duke bërë Rama punën  e vet, por Berisha sabotoi kauzën dhe protesën si njeriu që nuk ka çuar njëherë pagat e pedagogëve dhe prish dhe protestën e tyre me profesorë partie në PD! Po pra po dhe që rrinin bashkë që të shiheshin më mirë se janë të partisë së Berishës! Berisha prish çdo protestë njerzish që lind si kërkesë e tyre dhe jo si ide dhe bestytni e Berishës! Ai po protestuan taksistët, shkon me tragjikomikët e tij mitingashë dhe ju prish protestën. Po protestuan kamerierët bie fjala nesër,  do futet dhe do ti sabotojë! Ai i bën shërbim të mirë dhe të mjaftueshëm pushtetit sot. Sali Berisha vret çdo protestë. Vret protestën e pensionistave po dolën dhe vret protestën e çdo grupimi, duke u futur dhe ndyrë kauza, sepse është mësuar kështu. Ai ka protestën e tij dhe mitingashët burekxhinj të tij, që prishën gjithshka me ulurimat e tyre dhe me delirin berishian!  Njerzit ikin larg tyre. Ikën larg se Berisha ka vrarë protesën edhe duke vrarë! Sali Berisha ka vrarë njerëz që protestonin me 21 janar! I ka vrarë kot fare. Ka vrarë njerëz dhe tanimë njerzit nuk i vinë më Berishës! Ato ngrihen dhe për Luizin, por për Berishën as që e lëvizin bythën vendit! E bëjnë mirë. Sa të jetë ai do të humbin kauzat kundra pushteteve kushdo qofshin ato. Ai është sabotuesi i kauzave. Le të jenë më të mirat në botë. U fut Berisha erdhën mitingashët, ikën populli, ikin njerzit normal! Po dhe pastaj humb kauza më e drejtë që mund të jetë. Ai është vrasësi i protestës por bashkë me të janë dhe militantët mitingashë të tij. Janë njësoj si ai. Veprojnë në humbje të lirisë dhe demokracisë për protestë.  Berisha është jo vetëm vrasësi si protestës,  por dhe zgjedhjeve të liria dhe normale. Ai i ka vrarë ato në 26 maj 1996 dhe protesëtn me 21 janar 2011! Berisha është vrasësi i demokracisë dhe kauzave të saj në Shqipëri.