BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

politike-bota

"Në 2024 Franca do ti tregojë fytyrën botës",çfarë po ndodhi tani me presidentin Emmanuel Macron

"Në 2024 Franca do ti tregojë fytyrën

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron duket se i ka hedhur pas shpine deklaratat e forta nga vendet dhe disa nga liderët europianë për bllokimin e gegociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Makron kërkon fillimisht reforminin e BE dhe pastaj zgjerimin e saj. 

Sot Macron ka ndarë një tjetër objektiv të Francës larg nga ato të BE, dhe është ai mbajtjes së lojërave olimpike në 2024.

 "Në vitin 2024, duke pritur flakën Olimpike në Paris, Franca do të tregojë fytyrën e botës. Fytyra, është e juaja, janë yjet e grave dhe burrave të mobilizuar, atletët që vijnë nga katër skajet e globit për të kapërcyer veten, vlerat olimpike. Përballuni me këtë:"