Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lalin e kërkon Roma, Tirana rrezikon të ngelet pa pisha 11.5 milionë lekë

Postuar: 20/10/2018 - 20:05

Më në fund pas merkatos të futbollistëve, merkatos së peshkut dhe merkatos së plehrave hyri në lojë dhe merkato e kryebashkiakëve.

Oferta e fundit vjen nga ish ministri italian Fratini , i cili na paska kërkuar Lalin të na e transferojë në Bashkinë e Romës. Oferta e Fratinit nuk dihet në ç'vlera qëndron por duhet të jetë diçka mbi C7. I menjëhershëm ka qenë reagimi i qytetarëve tiranas , të cilët kanë deklaruar se Lali Eri nuk largohet nga drejtimi i kryeqytetit pa shkelur mbi trupat e tyre.

Ndërkohë pjesë e marrëveshjes mësohet se do jetë dhe firma Fusha e cila do kërkojë te marrë 150 përqind të tenderave të Romës. Qytetarët tiranas kanë deklaruar se Fratini nuk mund t'ua prishë lumturinë e rritjes së çmimit të ujit, biletës së autobuzëve, taksën e arsimit, taksën e plehrave, taksën e ndërtimit dhe çmimin e lirë të blerjes së pishave me vlerë 11 milionë e gjysëm lekë. Zoti na e ruajtë Lali Erin dhe s'na i çon në Romë se do vërë përballë një dileme të jashtëzakonshme dhe vetë kryeministri Edi Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdhimës dhe një grupi turistësh spanjollë, duke bërë një paralelizëm mes këtij episodi dhe asaj që ndodh në politikë.

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod

Postuar: 19/08/2019 - 13:04

Sekretari i Përgjithshëm Bardh Spahia po zhvillon në këto momente një takim me kryetaren e bashki

Postuar: 19/08/2019 - 13:03

Për situatën që po ndodh sot në Shkodër, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Socilaiste.

Postuar: 19/08/2019 - 12:50

Pas përplasjes së ashpër që po ndodh në qytetin e Shkodrës mes militantëve të Partisë Demokratike