Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kerry nga Tirana: Kosova të vazhdojë të ecë përpara

 Kerry nga Tirana: Kosova të vazhdojë të ecë përpara

Postuar: 14/02/2016 - 15:19

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry gjatë vizitës së sotme në Shqipëri dha edhe një mesazh për Kosovën. 
 
Këtë mesazh Kerry e bëri gjatë një prononcimi të shkurtër për gazetarët pasi doli nga Muzeu Historik ku zhvilloi një takim me një grup të shoqërisë civile
 
“Kënaqësi që pata mundësinë t’iu vizitoj. Admirojmë gjithçka që po punoni.
 
Faleminderit shumë, shumë shumë faleminderit për mikpritjen e ngrohtë.
 
Faleminderit Kosova!
 
Mesazhi ime është: Vazhdoni të ecni përpara.
 
Faleminderit!”, tha Kerry.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.