Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Shpresoj që ta kuptojë gabimin historik", Aleksis Cipras sulmon rëndë BE për negociatat, mesazh edhe kryeministrit

Postuar: 22/10/2019 - 20:23

"Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka bërë një gabim historik, kështu ka deklaruar lideri i SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras në intervistën për TV Krit. Ai foli për perspektivën e Maqedonisë së Veriut dhe Marrëveshjen e Prespës.

“Është e padrejtë ajo që bëri Bashkimi Evropian. Shpresoj që së shpejti BE-ja ta kuptojë se ka bërë një gabim historik”, theksoi ai.
 
Ciprasi e komentoi edhe pozicionin e kryeministrit grek Micotakis për Marrëveshjen e Prespës, duke theksuar se "ai thoshte se kjo marrëveshje ishte e dëmshme, katastrofale dhe tradhtuese, ndërsa tani thotë se duhet t’i përmbahemi asaj dhe ta respektojmë”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 23:58

Avokati Spartak Ngjela në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se komedia Meta vijon dhe se situata në të cilën gjenden kreu i shtetit dhe lideri demokrat është shumë rëndë. 

Postuar: 19/11/2019 - 23:54

Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta

Postuar: 19/11/2019 - 23:53

Ish-deputeti demokrat, Albo Bumçi, ka zbuluar planin që opozita po e mendon që ta vërë në zbatim

Postuar: 19/11/2019 - 23:42

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në ‘Real Story’ në “Neës24” se n

Postuar: 19/11/2019 - 23:30

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur nj

Postuar: 19/11/2019 - 23:15

Presidenti Ilir Meta gjatë takimit me krerët e opozitës joparlamentare, ka folur dhe për çështjen

Postuar: 19/11/2019 - 23:00

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sapo të përfundojë Reforma Zgjedhore, do shkoh