Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nishani "sfidon" Ramën, ndjek Shqipëri-Francë nga stadiumi i Marsejës, kryeministri nga Vlora

Nishani "sfidon" Ramën, ndjek Shqipëri-Francë nga stadiumin e Marsejës, kryeministri nga Vlora

Postuar: 15/06/2016 - 17:55

Presidenti Bujar Nishani do të prekë këtë mbrëmje shkallët e stadiumit të Marsejës, për të ndejkur nga afër ndeshjen e shumëpritur Francë-Shqipëri.
 
Ndërsa, kryeministri Edi Rama mësohet se do të udhëtojë drejt qytetit të Vlorës për të ndjekur sfidën e vështirë. 
 
Rama ishte në Francë në ndeshjen e parë të kombëtares shqiptare përballë Zvicrës.
 
Në fund të asaj ndeshje ish-kryeministri Berisha e konsideroi Ramën si tersin e kombëtares për humbjen. Nuk dihet ende se ku do ta ndjekë ndeshjen kreu i opozitës, Lulzim Basha apo kryeparlamentari Ilir Meta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr