Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet arsyeja, ja pse Presidenti Hollande nuk e ftoi Ramën për të parë ndeshjen, por zgjodhi Nishanin

Postuar: 15/06/2016 - 22:39

“Incidenti” gjatë ndeshjes së parë mes presidentit të Francës dhe kryeministrit të Shqipërisë, ka ndikuar edhe në ndeshjen e sotme, mes Francës dhe Shqipërisë.
 
Për këtë arsye, presidenti Francois Hollande ka ftuar presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani pranë tij në tribunë, ndërsa kryeministri Edi Rama nuk duket në asnjë vend.
 
Në fakt ky i fundit ka bërë publike një foto nga Vlora, ku është duke parë ndeshjen.
 
nishani - hollande (1) - Copynishani - hollande (2) - Copy

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr