Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Prokurori të zgjidhet me vetting jo nga politikanët e korruptuar”, Rama replika me komentuesit

Postuar: 07/12/2017 - 10:10

Pas ftesës së kryeministrit Edi Rama për kreun e PD-së Lulzim Basha në lidhje me zgjedhjen e kryeprokurorit të përgjithshëm pas Adriatik Llallës, të cilit i ka përfunduar mandati, vijnë shumë reagime nga ndjekësit e tij në Facebook.

Një komentues i ka shkruar kryeministrit se Prokurori duhet të zgjidhet me vettingun jo nga politikanët, pasi sipas tij janë të gjithë të korruptuar. Nga ana tjetër kryeministri i rekomandon të lexojë sepse e ‘ka mendjen të lehtë si pupla’.

REPLIKAT
Komentues: Me duket se kërkon të shpëtosh pisllëqet e Ilirit edhe Berishës!! Leji këto traplliqe. Prokurori të zgjidhet me Vetingun jo nga ju. Ju jeni të gjithë të korruptuar. Kush më pak edhe kush më shumë. Edhe ti po bën ca lëvizje që s’po na pëlqejnë shumë! Ki kujdes se po humb besimin!! Si prsh Ilir Floririn President, Vishon që kushedi se agjent i kujt ishte!! Me duket po riciklon pisllëqet!!

Edi Rama: Ty te rrofshin shqiponjat, portretet e Skënderbeut dhe pozat me kostum e me kravatë, se mendjen e paske të lehtë si pupla e gjelit i dashur Olti! Por unë nuk dyshoj që ti je patriot dhe si patriot të sugjeroj të shkosh në shkollë e nëse ke shkuar të lexosh sa më shumë që ta rëndosh peshën e mendimit dhe mos flasësh në hava duke harruar deri edhe edukatën që me siguri e ke.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2018 - 09:57

Gjyqtarët, prokurorët dhe politikanët që kanë futur duart në xhepat e qytetarëve për vite e vite me radhë, do të duhet të tremben. Sytë e gjithë shqiptarëve janë te reforma në drejtësi. Plani është që brenda 6 muajsh SPAK dhe Byrja e Hetimit të marrin jetë, ndonëse ka mjaft rreziqe.

Postuar: 18/02/2018 - 09:53

Shqipëria pritet të marrë një lajm pozitiv në qershor nga Komisioni Evropian për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Postuar: 18/02/2018 - 09:51

Qeveria ka gati planin për të bindur Bashkimin Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë.

Postuar: 17/02/2018 - 17:48

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka ngritur dy shqetësime lidhur me ligjin e pronave të sjellë në Kuvend.

Postuar: 17/02/2018 - 17:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar mbi çështjen e Adriatik Llallës, ku SHBA-ja i ka mohuar vizën pasi e cilëson si të përfshirë në akuza mbi afera të mëdha korru

Postuar: 17/02/2018 - 16:04

Partia Demokratike ka njoftuar sot se kryetari i saj Lulzim Basha gjatë Samitit të udhëheqësve botërorë të partive të qendrës së Djathtë ka shprehur në Budapest vlerësimin e opo

Postuar: 17/02/2018 - 12:45

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformë Zgjedhore, Bledi Çuçi sot ka kundërshtuar qëndrimin e Oerd Bylykbashit, i cili dje tha se zyrtarisht Komisioni i Reformës Zgjed