BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x

Politike

“Velieria”/ Ish- kryebashkiaku i Durrësit: E vërteta e lejes së ndërtimit

“Velieria”/ Ish- kryebashkiaku i Durrësit: E vërteta e

 

 

Ish kryebashkiaku i Durrësit në vitet 1996-2000, Arqile Gorea në një lidhje për emisionin “Të Paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në ‘News24’ ka mohuar se ka dhënë leje ndërtimi duke shkelur ligjin kur ishte kryebashkiak.

DEBATI:

Arqile Gorea: Dëgjova me vëmendje edhe punën tuaj, ajo nuk është leje ndërtimi po është leje sheshi.
Ylli Rakipi: Ju pretendoni se ajo nuk është firma juaj?
Arqile Gorea: Ajo është leje sheshi dhe thuhet kufizohet nga familja Dogana dhe nga një bankë. Ndërtimi do të jetë në distancë nga muri antik, këtu keni teknologjinë.
Ylli Rakipi: Zoti Arqile ka paqartësi shikuesi, po ju them e keni firmosur lejen për ‘Fly Tower’?
Arqile Gorea: Nxirre ku e ke..
Ylli Rakipi: Po sheshin e keni firmosur?
Arqile Gorea: Ka qenë shesh me i vogël sesa sot dhe nuk ka obligime me monumentet e ndërtimit.
Ylli Rakipi: Po më erdhi dokumenti dhe rezulton se është firma jote.
Arqile Gorea: Jo nuk është…
Ylli Rakipi: Pra juve ju kanë falsifikuar firmën.
Arqile Gorea: Dokumentet unë i kam këtu.