BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Politike

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha

Avokati i njohur Idajet Beqiri i ftuar në emisionin ‘Shqip’ ka rrëfyer sesi 1 javë pas një bisede që kishte bërë me Ilir Metën në 1995, u arrestua nga Berisha.

“Në 1995 unë jam arrestuar. U bë një mbledhje e madhe për kodin zgjedhor dhe unë thashë që me kodin zgjedhor që ka përgatitur Berisha për zgjedhjet e 1996 ai i fiton në tavolinë, por të gjitha sondazhet në atë kohë nxirrnin fitues Partinë Socialiste. Në atë mbledhje u ngrit Tritan Shehu dhe më sulmoi, pas 3 ditëve mua më merr ne telefon Ilir Meta dhe më thotë do pimë kafe te Karlsbergu, shkoj dhe e takoj atje Metën, i cili ishte me Kastriot Islamin. Meta më tha që është e sigurt që ne vijmë në pushtet dhe tha ti e di që do të bëjmë koalicion dhe po të them një sekret që do të merrni Ministrinë e Brendshme dhe ti do jesh ministër i brendshëm. Ne do t’i fitojmë zgjedhjet me tha por deri në 1997 do jetë Berisha president dhe ai mund të shpërndajë parlamentin. Meta më tha ti që do jesh ministër i brendshëm dhe çfarë do të bësh për këtë gjë. I thashë Metës që Berishës do t’i heq të gjithë bodigardët. Ok më tha Meta por nuk i heqim dot dekretin. Ok i thashë por do të marr tre mjekë psikiatër për të bërë raport për gjendjen e presidentit dhe nëse ai do shpallë dekretin, do kem raportin mjekësor për të. 1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi. Isha në burgun 313, m’u bë gjyqi dhe më çuan në burgun e Bënçës ku ishte edhe Fatos Nano dhe atje kam bërë një bisedë shumë të gjatë me të dhe i tregova historinë me Metën dhe Berishës. Nano ma pranoi dhe ma shpjegoi me hollësi që Metën në PS e ka sjellë Berisha.”, u shpreh Idajet Beqiri.

Më të lexuarat