BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

“1 mld euro për....”, Varhelyi jep lajmin e mirë për vendin tonë: Shqipëria do jetë e para që do zhvillojë një...

“1 mld euro për....”, Varhelyi jep lajmin e mirë për

Komisioneri europian Oliver Varhelyi tha në konferencë e përbashkët pas mbledhjes së Stabilizim Asociimit që u zhvillua në Tiranë se BE do të jetë në krah të Shqipërisë për të përballuar krizën energjetike.

Ai tha se BE ka dhënë 1 mld euro në paketën për energjinë në rajon, duke nisur me grantin 80 mln euro që u lajmërua nga presidentja e KE, Von der Leyen.

“Më kujtohet dita e parë në detyrë, ishte dita e tërmetit në Durrës, e më pas COVID. Jam i lumtur që Shqipëria u ngrit më  e fortë, BE do vazhdojë ta mbështesë Shqipërinë. Kemi dhënë 1 mld euro në paketën për energjinë. Ballkani mund të bëhet porta hyrëse për energjinë në Evropë. Shqipëria do jetë e para që do zhvillojë një terminal të gazit të lëngshëm natyror. Kjo duhet të ndihet në terren tek njerëzit. Kjo do ta rrisë rajoni më shpejt se BE”, u shpreh Varhelyi.