Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"10 emra e kanë kapur prej fyti", Murrizi bën deklaratën e fortë: Ja si po spekulon Meta për rrezikun nga forcat e huaja

Postuar: 12/06/2019 - 23:59

Presidenti Meta në argumentet e tij për shtyrjen e zgjedhjeve foli edhe për një rrezik të tretë që mund të cenonte zgjedhjet dhe mund të fusnin palët në konflikt.

I Ftuar në studion e “Top Talk”, deputeti Muslim Murrizi u pyet se a duhet të thirret Presidenti Meta për t’u pyetur se cilët janë këto palë, këta individë apo shtete që kanë skenarë për të destibilizuar vendin në zgjedhje.

Por për deputetin Muslim Murrizi këto janë thjesht deklarata e spekulime politike, e asgjë më tepër.

“Këto janë deklarata politike. Këtu janë një palë hajdutë që kanë ardhur me vota të vjedhura. Më thoni çfarë ka ndryshuar në këtë elitë politike prej 25 vitesh. Ke 10 emra që kanë kapur prej fyti shoqërinë shqiptare me një sistem bastard politik dhe janë kthyer 3 sekretarë të parë përfshirë edhe Presidentin e Republikës”, u shpreh ai, duke shtuar se “Duhet të bëhet një gjë më e madhe që shqiptarët të heqin dorë. Kurrë ska pasur marrëveshje për interes të qytetarëve, përveç pazare të pista në emër dy tre katër individëve që kanë marrë vendime në këtë vend nga marsi i 91 deri më sot”, tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 18:21

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës Hazbi Kasaj, ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili ka dekretuar anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Postuar: 16/06/2019 - 18:12

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi denoncoi ngjarjen e ndodhur sot në mesditë në Bulqizë, ku u

Postuar: 16/06/2019 - 17:59

Prej më shumë se dy vitesh Shqipëria po reformon tërësisht sistemin e drejtësisë me asistencën e

Postuar: 16/06/2019 - 17:41

Militantët e PD-së dhe LSI janë mbledhur për t'i bllokuar rrugën kryeministrit Rama që po kth

Postuar: 16/06/2019 - 17:22

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga Pusteci, ish-ministrit të Jashtëm, Neritan Cekës.

Postuar: 16/06/2019 - 17:00

Voltana Ademi ka reaguar për situatën e krijuar me kontratat, ku tha se ka ndikuar politika në ve

Postuar: 16/06/2019 - 16:50

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralelizëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen