BREAKING NEWS

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si Kryeprokuror dhe shtim dyshimesh për kërkesë azili në Gjermani

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si
x

Rajoni

100 humbje jete nga koronavirusi në Greqi, ja sa persona u konfirmuan të infektuar në 24 orët e fundit

100 humbje jete nga koronavirusi në Greqi, ja sa persona u konfirmuan

Organizata Kombëtare e Shëndetit EODY ka konfirmuar sot 1882 raste të virusit të ri në Greqi, nga të cilat 8 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 111537. Ndëkohë që 622 pacientë po trajtohen në intubim 620 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Njëherësh sot EODY konfirmoi edhe 100 vdekje të tjera të regjistruara duke u shënuar kështu në total 2706 vdekje në vend.