BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

15 minuta pushim ishin shumë pak për opozitën, Salianji nga foltorja e Kuvendit: Po përdorni taktikat më të turpshme për të na penguar fjalën

15 minuta pushim ishin shumë pak për opozitën, Salianji nga

Deputetët e Partisë Socialiste kanë ndërprerë mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, të cilët ishin mbledhur në sallën e Kuvendit.

Kjo ka sjellë në një tjetër përplasje mes opozitës dhe mazhorancës, ku deputetët opozitarë kanë kërkuar që deputetët e PS të lirojnë sallën e Kuvendit, ose në të kundërt deputetët e PD të shkojnë në selinë blu për të vijuar mbledhjen e tyre.

“Ky Kuvend do ketë seanca shumë më të tensionuara se kjo, por po bëheni pengesë për të zbatuar një nen të shkruar e bardha mbi të zezë. Ne nuk mund t’ju japim as taktikën parlamentare, dhe keni hyrë në mënyrë të turpshme, siç keni uzurpuar sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Ose dilni nga salla, ose ndërpriteni të shkojmë në selinë e PD-së që të kemi një vendim të Grupit Parlamentar të PD-së. Nuk ka dhe s’mund të zhvillohet as debat, dhe as qeveria të përfitojë të kërkojë kohë”, tha deputeti opozitar Ervin Salianji.