Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

20 vjetori i vrasjes së Hajdarit, flet Sali Berisha: Azemi vuri peng fëmijët, ja premtimi që u bëri studentëve

Postuar: 12/09/2018 - 11:16

Partia Demokratike po mban një simpozium për të nderuar figurën e Azem Hajdarit, në 20 vjet nga humbja e tij. Në përkujtimore marrin pjesë figura të rëndëishme të PD, ndër vite. Ndër ta ishte edhe ish-Kryeministri Sali Berisha.

"Ne po nderojmë sot ndofta një nga figurat më të jashtëzakonshme të historisë sonë kombëtare. Por për ne që patëm fatin ta njohim, të bashkëpunojmë, sot kjo nuk është një ditë përkujtimore. Në kuptimin që në rast se ka një njeri që është gjallë edhe pas vdekjes, unë them se është Azem Hajdari.

Duke vënë peng fëmijët e tij, duke u thënë studentëve, se unë kur tu tradhtoj ju kam tradhtuar Rudinën dhe Kirin. Me këtë betim, ky ishte student me familje, njeri i panjohur për atë grup studentësh që e rrethonin, ata e pranuan si lider, i përfaqësoi në takim me kreun e shtetit, i tha se nuk kemi ardhur këtu për një gotë caj më shumë. Në dy të natës ndodhi ajo që shkelte cdo ligje  traditë, përfaqësuesve të studentëve u doli ministri me brutalitet e batalionit të stampistëve i rrahu i bëri përshesh”- tha Berisha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 21:54

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ngriti dyshime se Ylli Manjani u shkarkua nga posti i Ministrit të Drejtësisë për shkak të deklaratës së bërë: që ushtria duhet të ndërhyje për të shkatërruar kanabisin.

Postuar: 20/09/2018 - 21:48

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama, është në një intervistë në “Opinion” me Blend

Postuar: 20/09/2018 - 21:46

 Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi bëri me dije se aktualisht nuk diskutohet op

Postuar: 20/09/2018 - 21:37

Debate të ashpra mes Monika Kryemadhit, kryetares së LSI-së dhe Alfred Pezës, sekretar për marrëd

Postuar: 20/09/2018 - 21:36

Mazhoranca ka votuar sot pro ligjit të teatrit, duke i hapur rrugë ndërtimit të një godine të re.

Postuar: 20/09/2018 - 21:28

Një marrëveshje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë është e domosdoshme për integrimin euro-atlantik