Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“2.6 milionë euro për 400 pisha”/ PD: Pse Veliaj hesht prej 5 ditësh?

Postuar: 23/09/2018 - 22:09

Partia Demokratike ka hedhur përsëri akuza për kryebashkiakun Veliaj

Këtë herë deputeti i PD-së, Klevis Balliu i ka kërkuar sot Veliajt që të japë përgjigje për milionat e eurove që i ka falur kompanisë Fusha.SHPK.

Postimi i Balliu

PSE HESHT LALI ERI?

PSE KRYEPROKURORIA PENGON HETIMET?

Prej 5 ditësh PD ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kreun e bashkisë Erion Veliaj, por ai HESHT.

Lali KULLA nuk ka asnjë fjalë për milionat e eurove që i dhuroi kompanisë Fusha.SHPK.

Lali KULLA hesht për 2.6 milion eurot që ua mori qytetarëve për tja dhuruar klientëve të tij, gjasme për të mbjellë pisha.

Por Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, e vënë nën akuzë nga PD vijon të heshtë dhe nuk zbaton ligjin. Ende nuk ka një veprim konkret nga organi i akuzës që Erion Veliaj të japë një përgjigje për këtë aferë të pastër korruptive e klienteliste.

Pse Arta Marku pengon drejtësinë?

Pse nuk përgjigjet ajo për Lali KULLËN?

Në fakt mosveprimi i Prokurorisë tregon se Arta Marku është vënë në shërbim të mafies në pushtet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/12/2018 - 10:20

Pakti i arritur mes PS dhe PD për reformën zgjedhore ka vënë në alarm Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Postuar: 19/12/2018 - 10:10

Mazhoranca ka dërguar në Kuvend draftin e reformës zgjedhore.

Postuar: 19/12/2018 - 08:27

Jozefina Topalli ka bojkotuar punimet e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Postuar: 19/12/2018 - 08:19

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Kukës ku ka vizituar shtëpinë e Bashkim Sefës

Postuar: 19/12/2018 - 08:03

Protesta e studentëve ka hyrë dje në ditën e 15-të saj dhe nuk ka asnjë sinjal për të dialoguar m

Postuar: 19/12/2018 - 08:02

Ministri i Mjedisit dheTurizmit Blendi Klosi ka mbështetur dje problemet e ngritura nga studentët