Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

27 vite PD/ Grida Duma ka një urim të veçantë

Postuar: 11/12/2017 - 22:03

Deputetja e PD-së Grida Duma, ka zgjedhur të urojë  Partinë Demokratike në 27 vjetorin e krijmit me një dedikim, për të gjithë themeluesit e saj. Grida postimin e saj e nis me frazën “Unë nuk jam anëtar i asnjë partie politike, Unë jam demokrat”.  Më tej ajo vazhdon të specifikojë që dedikimi i saj shkon për gjithë demokratët, që kanë themeluar PD-në. Ata të përhershmit të pandryshueshmit demokratë që nuk kanë asnjë droje të thonë të vërtetat, që kanë parë shumë të ikin e vijnë që kanë mençurinë të tolerojnë dhe të kuptojnë shumë përgjatë këtij rrugëtimi të Partisë Demokratike, janë palca e shtyllës së saj kurrizore që nuk lodhet ta “ushqejë” historikisht", shkruan ajo.

POSTIMI I PLOTË:

“Unë nuk jam anëtar i asnjë partie politike, Unë jam demokrat”

Will Rogers

“Unë jam demokrat, nga ata të hershmit”, këtë togëfjalësh të rrok veshi në çdo përvjetor të Partisë Demokratike.

Nuk mungojnë kurrë në këto përvjetorë idealistët e vërtetë të saj, pikërisht ata që e duan jo thjeshtë dhe vetëm si parti politike dhe jo thjeshtë dhe vetëm kur ajo qeveris.

Madje mund të jenë pikërisht këta që kur Partia Demokratike qeveris bëjnë një hap pas dhe ruajnë të paprekur lidhjen e tyre të shenjtë me të, atë lidhjen që nisi në fillesë, kur e krijuan si një ëndërr ndryshimi të jetës së tyre dhe mbarë shqiptarëve.

Demokratët, ata qëndrestarët, që herë herë përloten duke kujtuar se si u themelua kjo parti dhe jo pak herë tensionohen duke propozuar për më mirë, janë aseti më i madh i trashëgimisë së saj.

Ata të përhershmit të pandryshueshmit demokratë që nuk kanë asnjë droje të thonë të vërtetat, që kanë parë shumë të ikin e vijnë që kanë mençurinë të tolerojnë dhe të kuptojnë shumë përgjatë këtij rrugëtimi të Partisë Demokratike, janë palca e shtyllës së saj kurrizore që nuk lodhet ta “ushqejë” historikisht.

Urimi i madh dhe mirënjohës dedikohet për ta!

24993254_912535815578730_3104155570040841219_n

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/03/2018 - 16:22

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka komentuar situtaën e PD-së të 22 Marsit 1992 dhe asaj të 25 Qershorit 2017.

Sipas Patozit  arrihen të konstatohen qartë tre dallime thelbësore. Ai shprehet se sot gjendja është më e pashpresë, sesa në vitin 1992.

Postuar: 24/03/2018 - 15:59

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij në samitin e Bashkimit Europian, mbi negociatat që Greqia po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë. 

Postuar: 24/03/2018 - 15:29

Dy këshilltarë te lëvizjes Socialiste për Integrim ne Bashkinë e Korçës kane kaluar zyrtarisht ne grupin e Partisë Socialiste.

Postuar: 24/03/2018 - 14:54

Sekretari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Ervin Salianji nëpërmjet një deklaratë për mediat ka shpërthyer në akuza ndaj deputetit të PS, Alket Hyseni.

Postuar: 24/03/2018 - 13:45

Një shërbim i ri, shumë i rëndësishëm për pacientët me sëmundje të veshkave, mushkërive, zemrës, tiroides, etj, ekzaminimi i shintigrafisë ka filluar të ofrohet falas në spitali

Postuar: 24/03/2018 - 11:54

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari  në një deklaratë për shtyp, denoncoi emërimin e dy drejtorëve të rëndësishëm.

Postuar: 24/03/2018 - 10:39

Në ditën e tretë të vizitës në Uashington, ministri Xhafaj u prit në Departmentin e Shtetit nga Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe përgjegjës për Narkotikët dhe Çështjet e Zbatimit