BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

"33 mijë lekë qoka e para xhepi", Karamuço zbërthen skandalin e legjislacionit: Ministri as firmos e nuk mban përgjegjësi, kurth për Sekretarët e Përgjithshëm

"33 mijë lekë qoka e para xhepi", Karamuço

“Legjislacioni për fushën administrative është kurth i madh për sekretarët e përgjithshëm. Mban mbi kurrizin e tyre përgjegjësinë me mjete monetare e materiale, ndërsa ministri nuk firmos, ka një vartës sepse kemi tre sekretarë të përgjithshëm që vuajnë nga të njëjtat problematika.

Kemi një fenomen të përbashkët përfitimi, 33 mijë lekë domethënë që janë qoka, para xhepi. Të dalim në zhargonin e  përditshëm çka ndodh. Kur themi SPAK ka futur në përdorim teknika speciale, duhet të kenë frik këta sirtarët edhe për kapëset e mëdha që përdorin, edhe për stilolapset sepse janë të gjithë përgjues. Ka raste që ka materiale pafund për të dëgjuar çfarë flasin. Ky rast nuk është hetim i mirëfilltë, dalin miliona euro pastaj.

SPAK ka një teknologji të përparuar të përgjimit sesa policia, por s’ka burime të mjaftueshme për ta bërë këtë të futet në sekret hetimor. Ka filluar debat mes tyre kush na nxjerr sekretin e hetimor, është debat i madh që po ndodh sot. Kjo duhet të zgjidhet, duhet të bëhen hetime paralele çfarë po ndodh. Para ca kohësh drejtori i policisë tha operacionet e mia dekonspirohen, ko plagë e madhe duhet zgjidhen. Kemi folur për Dumanin, Belerin, del emri i të infiltruarit, dëmi është jashtëzakonshëm. Në rastin e SPAK, fillon e mendon, gjërat i ka në media. Sot kemi rrjedhje të informacionit. Janë persona që mbrohen për këtë shkak.”- u shpreh Karamuço në Top Story.

 

Më të lexuarat