Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5 milionë eurot e sekustruar në portin e Durrësit, reagon PD

Postuar: 24/06/2018 - 18:31

Partia Demokratike ka reaguar pasditen e sotme pas lajmit për sekuestrimin e 1.5 milion eurove në Portin e Durrësit, të fshehura brenda një makine tip Toyota Yaris.

Ja çfarë thuhet në njoftimin e shpërndarë nga Zyra e Shtypit të PD:

“Për të cituar në mënyrë korrekte Kryetarin Lulzim Basha, që akuzoi Taulant Ballën në parlament të enjten se ishte i përfshirë në skandalin e milionave euro para të pista, po ju vëmë në dispozicion videon dhe zbardhjen.

“Njëri prej atyre që zgërdhihen më shumë ( duke treguar me gisht nga Balla, qe po qeshte bashke me Ramen) ka qenë në Gjermani para tre ditësh. Mbajeni mend këtë që po ju them! Dhe ka porositur një Toyota Yaris! Por ta kanë zbuluar Toyotën, o zgërdhimtar, bashkë me 1.5 milion euro të drogës brenda! Vazhdo qesh, do ta shikosh se çfarë do të tundet para hundës shumë shpejt.”- tha Basha në parlament, kur theksoi rolin vendimtar të opozitës që Gjermania të mos refuzonte hapjen e negociatave me Shqipërinë.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:44

Menjëherë pasi kryeministri Rama njoftoi në Twitter se sot do të dal në një komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët për situatën në të cilën ndodhet vendi, Berisha ka reaguar me një postim në Facebook.

Postuar: 21/02/2019 - 18:41

Demokrati Ervin Salianji në një intervistë për Ora News nuk preferon të komentojë thirrjet nga SH

Postuar: 21/02/2019 - 18:33

Kryedemokrati Lulzim Basha, pas vendimit për djegien e mandateve nesër do të nisë një tur jashtë

Postuar: 21/02/2019 - 18:18

 Eurodeputeti Johannes Swoboda ka komentuar zhvillimet politike në Shqipëri, ku opozita ka z

Postuar: 21/02/2019 - 18:14

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar, opozita zhvilloi sot protestën e radhës, në epiqendër të së c

Postuar: 21/02/2019 - 18:06

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka deri tani nuk e ka dorëzuar mandatin e deputetit si shumica e opozi

Postuar: 21/02/2019 - 18:04

Deputeti i Partisë Demokratike që pranoi të digjte mandatin, Gent Strazimiri i ftuar në rubrikën