Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“5 ose 6 kandidatë të opozitës do marrin pjesë në zgjedhje”, Murrizi trondit PD: Ndërsa Lulzim Basha do...

Postuar: 20/04/2019 - 23:56

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Kjo javë” tha se beson se 5 ose 6 kandidatë të opozitës së bashkuar do të marrin pjesë në zgjedhje.

“Me aq sa di unë, 5 ose 6 kandidatë opozitarë do të marrin pjesë në zgjedhje. Sot që flasim, PD dhe LSI udhëheqin disa bashki në vend. Opozita e bashkuar ka kryetarë bashkie nga Shkodra deri në qytete të jugut. Me aq sa di 5 a 6 nga këta do të marrin pjesë në zgjedhje, sepse duan të ruajnë pushtetin që kanë”, tha Murrizi.

Myslim Murrizi theksoi se do të mbështesë çdo demokrat që merr pjesë në zgjedhje. Murrizi nënvizoi se beson se Lulzim Basha do të marrë pjesë në zgjedhje.

“Unë si Myslim do të votoj çdo demokrat që do të dalë si kandidat. Sigurisht që mos jetë hajdut. Do të votoj çdo demokrat që e shoh në listë. Besoj se Lulzim Basha do të marr pjesë në zgjedhje”, tha Murrizi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.

Postuar: 23/05/2019 - 22:26

Të shtunën pritet të zhvillohet protesta e radhës kombëtare e opozitës, përpara Kryeministrisë.

Postuar: 23/05/2019 - 22:16

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i cili hyri në Kuvend pas vendimit të opozitës për

Postuar: 23/05/2019 - 22:11

“Unë kam një princip e mbaj dhe e them. Me Edi Ramën nuk mbahen zgjedhjet.