BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Politike

5 vite nga marrëveshja e 17 majit/ Keni folur me Bashën se si të përballeni me Partinë Socialiste? Përgjigjet Enkelejd Alibeaj

5 vite nga marrëveshja e 17 majit/ Keni folur me Bashën se si të

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është pyetur nëse ka folur me Bashën për procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri.

Në një prononcim për mediat pas takimit me Ballën në kryesinë e Kuvendit, Alibeaj deklaroi se ai ka për detyrim që të përcjellë zërin e kolegëve deputetë të cilët kanë qenë ose jo dakord me draftin që ka propozuar ai për zgjedhjen e Presidentit.

Pyetje: Meqenëse sot shënohet 5 vjet marrëveshja Rama-Basha. Keni folur me zotin Basha se si të përballeni me Partinë Socialiste?

Alibeaj: Unë kam detyrimin të përcjellë zërin e kolegëve deputetë të cilët kanë qenë dhe janë dakord mbi atë dokument. Asgjë më shumë se atë.

Pyetje: Po ata që nuk janë dakord me atë dokument?

Alibeaj: Çdokush ka pasur mundësinë që të japë kontributin e vetë.

 

Më të lexuarat