BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

“600 mln dollarë investime, 1 mijë projekte”. Arben Ahmetaj zbardh detajet për nismën e inicuar nga kryeministri Rama: Nisi në Tiranë e më tej…

“600 mln dollarë investime, 1 mijë projekte”. Arben

Në Vlorë është mbajtur sot konferenca ndërkombëtare “drejt së ardhmes: Qyteti im, shtëpia ime”. Gjatë fjalës së tij në konferencë, zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj, ka theksuar rëndësinë që ka bashkëpunimi mes qeverisë vendore dhe asaj lokale, referuar edhe rindërtimit në rastin e ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti.

Ahmetaj ka folur për rilindjen dhe faktin që është një nismë e iniciuar nga Kryeministri, e nisur fillimisht në Tiranë e më tej në të gjithë vendin.

“Shpesh zgjidhjet për çështje të mëdha për sfidat e mëdha, sfidat gjenden në pushtetin lokal. Shërbimet utilitare pandemi kujdesi për ambientin infrastruktura publike etj.

Rindërtimi pas tërmetit, kombinimi i bashkëpunimit vendore dhe qendrore. Dua të ndaj me ju që të 11 kryetarët e bashkive të zonës së dëmtuar kanë qenë në krye të detyrës 24 orë pranë komuniteteve.

Rilindja urbane ishte një ide dhe ambicie e kryeministrit e nisur në miniaturë në Tiranë dhe më tej e aplikuar në të gjithë Shqipërinë, me fokus qytetet dhe komunitetet, 600 mln dollarë investime, 1 mije projekte”, tha ai.

Më të lexuarat