BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x

Politike

“7 korriku do të çojë PD drejt një fitore të sigurt”, Berisha takim me të rinjtë: Betejë më e rëndësishme se ajo e vitit 1990, fatin e vendit e vendos...

“7 korriku do të çojë PD drejt një fitore të

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinjtë e Partisë Demokratike, ku deklaroi se kjo e sotmja me regjimin në pushtet është betejë më e rëndësishme se ajo e vitit 1990.

Ai deklaroi se 7 korriku shënon një fillim të madh që do të çojë Partinë Demokratike drejt një fitore të sigurt.

“Të gjitha politikat që ndërton kjo qeveri janë kundra jush. Për ju, mosha juaj ëndërr kryesore ka diplomën për të hyrë në shtëpinë e intelektualëve të kombit. Gjithçka bëri kjo qeveri që ju të diplomoheshit sa më pak. Përdori mekanizmat që të privojë të rinjtë shqiptarë nga shkollimi. Ndërpreu investimet e huaja për punësimin.

Alternativë për këtë qeveri është kanabisi dhe veprimi tjetër që të lejohet përdorimi publik i drogave. Këto dy ditë që na ndajnë nga data 7 Korrik ju ftoj të bëjmë gjithçka për të bashkuar çdo të ri dhe të re. Anëtare dhe jo të forumit rinor për të dalë në shesh dhe për të treguar se monizmi nuk kalon kurrë mbi ne.

Fatin e këtij vendi do e vendosim ne. Ne nuk pajtohemi kurrë me një regjim që me krim drogë dhe vjedhje nënshtron një komb të tërë. Është një betejë më e rëndësishme se ajo e vitit 1990 sepse kemi një autokraci që rrëmben zgjedhjet. 7 Korriku shënon një fillim të madh që do çojë PD-në drejt fitores së sigurtë”, tha Berisha.

 

Më të lexuarat