BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Politike

7 korriku, Edmond Spaho zbardh detaje: Jo nga PD, ja nga kush do të drejtohet protesta

7 korriku, Edmond Spaho zbardh detaje: Jo nga PD, ja nga kush do të

Deputeti i PD Edmond Spaho ka folur mbrëmjen e sotme për protestën e 7 korrikut, që do mbahet para Kryeministrisë.

Në një intervistë për emisionin Debat në A2CNN, Spaho tha se protesta nuk do të drejtohet nga PD por nga shoqëria civile dhe akademikë.

Deputeti u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të bashkohen dhe të marrin në dorë fatet e vendit, duke theksuar se Shqipëria ndodhet në një moment kritik.

“Nisur nga slogani “Shqipëria në rrezik” ka të bëjë me një çështje përtej PD. Një interes shumë më i gjerë që ngërthen shoqërinë shqiptare. Jo pa qëllim është gjetur ky slogan. Momenti në të cilin ndodhemi është mjaft kritik. Nuk është përgjegjësia vetëm e opozitës për të marrë në dorë fatet e vendi, por është përgjegjësia e të gjithë qytetarëve të vendit të të gjitha moshave të japin kontributin e tyre për të dalë nga kjo protestë alarmante.

Këtë protestë nuk do e drejtojë një parti politike, PD, por do të jenë aktivistë të shoqërisë civile, bota akademike, segmente të tjera që janë të interesuar në favor të ndryshimeve”, tha Spaho.

 

Më të lexuarat