BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x

Politike

8 dhjetori, Fatabardh Kadilli ngre akuza ndaj Bashës dhe Berishës: Ky është moment reflektimi

8 dhjetori, Fatabardh Kadilli ngre akuza ndaj Bashës dhe Berishës: Ky

Fatbardh Kadilli, e ka konsideruar zyrtarisht të ndarë Partinë Demokratike nga sot, pasi Basha dhe Berisha e përkujtuan 8 dhjetorin të ndarë në dy takime të ndryshme.

I ftuar në emisionin “Debat” me Alba Alishanin në A2 CNN, Kadilli theksoi se sot pamë 2 parti dhe një të tretë që janë demokratët e vërtetë.

“Sot pash celebrimin e parë të ndarjes. Nga momenti që ne kemi dy data kuvendi, nga ky moment ne kemi dy parti, kemi harruar që ka një parti tjetër që feston në heshtje 31 dhjetorin e themelimit të PD. Janë demokratët e vërtetë. PD nuk janë dy individë që e marrin partinë për projektin e tyre. Asnjëri prej tyre nuk është PD. 8 dhjetorin e nderojnë ata që luftojnë kundër autoritarizmit.

Demokratët kërkojnë një përgjigje. Basha dhe Berisha kanë pushtet. Gjatë kohës së tyre në parti kanë mjelë gjithë kontributet e çdo demokrati, kontributet e mijëra qytetarëve dhe këtë e kanë përdorur edhe për të konsoliduar pushtetin e tyre. Ata kanë sot mjete të shumta, medie, biznese dhe natyrisht që janë më të zëshëm se kushdo.

Ky është moment reflektimi dhe demokratët nuk duhet të mjaftohem me përgjigjen as të njërit as të tjetrit”, tha Kadilli.