BREAKING NEWS

Tritoli në shtëpinë e Armand Dukës/ Arrestohet biznesmeni 34-vjeçar, Policia del me reagim zyrtar

Tritoli në shtëpinë e Armand Dukës/ Arrestohet biznesmeni
x
BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x

Politike

8 dhjetori i gjen demokratët të përçarë, anëtari i Kryesisë e thotë troç: Më e rëndë se humbja në zgjedhje ishte pozita e PD nga SHBA

8 dhjetori i gjen demokratët të përçarë, anëtari

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë, i gjeti të ndarë demokratët, për herë të parë që prej krijimit të partisë.

Kreshnik Çollaku, anëtar i kryesisë së PD-së, i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel u shpreh se PD është përçarë nga vendimi i Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi Parlamentar i PD-së.

“Ne po na përçajnë nuk është mirë apo keq qeverisja e PD, është 9 shtatori, qëndrimi i PD në raport me kërkesën e SHBA, kjo po na përçan ose rrezikon të na ndajë, politikat e PD aty kanë qenë, për mendimin tim duheshin të ishin bërë çdo javë foltore. Më e rëndë se humbja ka qenë pozita e zgjedhjes nga SHBA. Nuk mund të zgjidhet bashkë problemet e PD me çështjen ‘non grata’. Kriza është si do të sillemi nga kërkesat e SHBA në këto momente”,  tha ai.

Më të lexuarat