BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

A do i mbështesë kandidatët e Primareve në bashkitë e mëdha? Habit me përgjigjen deputeti i PD-së

A do i mbështesë kandidatët e Primareve në bashkitë e

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula do i mbështesë kandidatët e Primareve për Bashkitë e Durrësit, Elbasanit dhe Shkodrës.

Në një intervistë për ABC News, Sula u shpreh se edhe pse garojnë në siglën e një koalicioni, ata kandidatë janë demokratë.

Ndër të tjera, Sula shtoi se zgjedhjet lokale të 14 majit nuk zhvillohen për Sali Berishën apo dikë tjetërm por për demokratët.

“Padiskutim, jam i vendosur unë personalisht. Unë kam një zonë zgjedhore të qarkut të Elbasanit. Të gjithë kandidatët e qarkut e Elabsanit janë të Primareve, përveç Bashkisë së Librazhdit. Të jemi të sigurtë që do t’i mbështes të gjithë kandidatët, janë demokratët tonë. Këto zgjedhje nuk janë as për Sali Berishën, as për njeri tjetër, por parlamentin vendor, për demokratët. Pavarësisht se janë në siglën e një koalicioni, nuk kandidatë të një partie tjetër. Jemi dy pjesë, jemi dy pjesë të ndara, dua të jem i qartë në këtë drejtim”, theksoi ai.

Më të lexuarat