BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

A do largohesh nëse Berisha vjen në krye të PD? Salianji habit me përgjigjen

A do largohesh nëse Berisha vjen në krye të PD? Salianji habit me

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, ka folur sot në një intervistë televizive për zhvillimet në selinë blu.

Salianji ka folur gjithashtu edhe për ish kreun e PD-së, ku tha se me Lulzim Bashën nuk ka komunikim, ndërsa i pyetur nëse do të largohet nga partia nëse Sali Berisha vjen në krye të saj, ai tha se nuk do ta bëjë këtë.

Salianji tha se dalja kundër Bashës nuk është çështje personale por është çështje përfaqësimi.

“Në 7 mars ka qenë komunikimi i fundit me Bashën, kur i kam kërkuar të japë dorëheqjen. Nuk kam komunikim pas atij momenti.

Do jem në PD kushdo të jetë kryetar, qëndrimet publike dhe shqetësimi im që PD duhet të ketë marrëdhënie strategjike me SHBA dhe në këtë sens do bëj çdo gjë që këto marrëdhënie të jenë në këtë sens. Nuk bie dakord me sulmet ndaj ambasadores Yuri Kim, ne nuk kemi betejë me asnjë përfaqësues amerikan, duhet dhënë fund debateve të brendshme në parti”, tha ai.

Përplasja mes Alibeajt dhe grupit të Berishës

“Të gjithë demokratët duhet të përfshihen në proces të drejtë dhe të përbashkët për garat politike, përplasjet për protagonizma personale, shërbejnë vetëm për negociata për interesa për karriera personale.

Berisha non-grata në krye të PD?

Kjo është pyetje që i janë përgjigjur përfaqësues të SHBA, di të them që pavarësisht kësaj barre ka pasur një qëndrim të caktuar të elektoratit të djathtë,  nuk them dot asgjë më shumë,

Si bëhet Bashkimi i  PD?

Duhet të behët me votë me proces që njihet nga palët, drejt kësaj duhet të shkohet për të mos humbur asnjë kontribut që është bërë ndër vite nga demokratët

 

Më të lexuarat