BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Politike

A do mbështesë PD-ja kandidatët e foltores në Elbasan, Durrës dhe Shkodër? Roland Bejko habit me përgjigjen dhe zbulon planin e grupit të Alibeajt

A do mbështesë PD-ja kandidatët e foltores në Elbasan,

Partia Demokratike nuk do të ketë kandidatë për kryebashkiak në tre bashki të mëdha si Elbasani, Durrësi dhe Shkodra, ndryshe nga foltorja.

Në një intervistë televizive, kandidati i PD-së për Tiranën, Roland Bejko u shpreh se këto kandidatë do të mbështeten, nëse ata bëjnë thirrje që të votohet logoja e Partisë Demokratike.

Sipas Bejkos, demokratët duhet të votojnë PD-në dhe jo parti të tjera si ajo e ish presidentit Ilir Meta.

“Nëse kandidatët e primareve do të dalin dhe do t’u bëjnë thirrje mbështetësve të vet që të votojnë Partinë Demokratike, logon e Partisë Demokratike dhe të mbështesin listën e këshilltarëve tanë. Zoti Berisha do bëjë punën e tij, nuk e di se çfarë do të bëjë. Deri tani ai ka ndaluar dhe ka dhënë urdhër të prerë që kjo gjë të mos bëhet. Natyrisht, mbështetja është reciproke. Ku ka bashkëpunim, duhet të jenë dy palë. Me qëllim që të marrim mbështetjen e anëtarëve të Partisë Demokratike. Natyrisht, ne nuk jemi në diktaturë dhe të diktojmë votën e qytetarëve, por orientimi politik është ky. Demokrati nuk mund ta çojë votën te Ilir Meta”, theksoi ai.