BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

A do shkarkohet Meta dhe a do të ketë një bashkëqeverisje Rama-Basha? Blendi Fevziu flet për zhvillimet politike: Kjo gjë do ta dëmtonte shumë Bashën. Ja çfarë vendimi mund të marrë Kushtetuesja

A do shkarkohet Meta dhe a do të ketë një bashkëqeverisje

Gazetari Blendi Fevziut u shpreh se Kushtetuesja nuk do të marrë një vendim i cili do ta largojë Ilir Metën nga posti i presidentit.

"Mendoj se Kushtetuesja nuk do të marr një vendim i cili do ta largojë Metën. Në këtë moment shpresoj se Gjykata të marr një vendim të saj, tha Fevziu.

Kujtojmë se në fundin e kësaj legjislature mazhoranca dhe opozita parlamentare ngritën një komision të dytë hetimor dhe më pas Parlamenti shkarkoi me 104 vota pro presidentin Meta dhe e dërguan në Gjykatën Kushtetuese. Çekiçi i kushtetueses  ka fatin politik të Ilir Metës nëse ai do ta mbyll mandatin e tij apo jo?

Gazetari u pyet edhe në lidhje me zërat se do të ketë një bashkëqeverisje Rama-Basha. Fevziu u shpreh se: Mund të jetë një tentativë e Ramës që ta ketë në favor por Bashën do ta dëmtonte shumë.

"Mund të jetë një tentativë e Ramës kjo është një favor dhe Bashën do ta dëmtonte shumë. Vendi nuk ka sot nevojë për bashkëqeverisje por një opozitë të fortë e cila dështoi me planin e saj", u shpreh Fevziu.

Më të lexuarat