BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Politike

A do ta takojë Berishën? Ja si përgjigjet Gazmend Bardhi

A do ta takojë Berishën? Ja si përgjigjet Gazmend Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në një deklaratë për mediat pas mbledhjes me grupin parlamentar është shprehur se është e rëndësishme që PD-ja të bëhet bashkë në këtë rrugëtim pasi zgjedhjet parlamentare janë shumë afër.

Sa i përket drejtimit të Partisë ai ka theksuar se Tabaku është nënkryetare dhe funksionarja më e lartë për momentin në këtë parti, ndërsa ai është drejtues i grupit parlamentar.

Bardhi ndër të tjera ka theksuar se është i gatshëm që të bashkëpunojë me të gjithë kolegët demokrat pavarësisht qëndrimit që ato kanë në parti, në mënyrë që të krijojnë një PD më të fuqishme dhe të bashkuar.

Sa kohë nuk ka asnjë qëndrim as nga institucionet e partisë dhe as nga individë konkretë mua nuk ma ka rikonfirmuar askush. Zoti Alibeaj nuk ka qenë në seancë plenare dhe në mbledhjen e grupit por nuk kam folur për arsyet. Ajo që di unë të them është se sipas statusit të partisë drejtues për partine ngelet zyrtari më i lartë në këtë parti dhe ajo është zonja Jorida Tabaku nënkryetare e partisë.

Ajo që është e rëndësishme për PD-në është ndalja e gjuhës përçarëse, ato i njoh dhe nuk i njoh çuan hartën rozë në çdo cep të Shqipërisë. Ajo që ka rëndësi është që të gjejmë zgjidhje dhe secili e ka në dorë që të bashkohet zgjidhjes së demokratëve ose jo. Ka pasur gjithmone mes meje dhe kolegëve të mi pavarësisht mendimeve që kemi në zhvillimet e partisë. Unë kam pasur dhe ruaj marrëdhënie korrekte me secilin koleg, pavarësisht pozicionimit që ato kanë në parti. Edhe ato ndajnë të njëjtin mendim se të ndarë dhe të përçarë nuk forcon PD-në por Edi Ramën”, ka thënë Bardhi.

I pyetur nëse do të takohet me Berishën, Bardhi është shprehur se ai kur është takuar me kundërshtarin e tij politik më të madh për interes të vendit që është Edi Rama nuk ka asnjë kompleks që të ulet me Sali Berishën apo këdo koleg tjetër demokrat.

“Nuk kam asnjë problem të ulem me këdo, kur jam ulur me kundërshtarin më të madh Edi Rama për interes të Shqipërisë nuk kam asnjë kompleks që të ulem me cilido koleg”, ka thënë Bardhi

Më të lexuarat