BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

A do të jetë i pranishëm në foltoren e radhës të Sali Berishës në qarkun e Durrësit? Përgjigjet prerë Agron Duka

A do të jetë i pranishëm në foltoren e radhës të

Agron Duka mbështet demokratët për rishikimin e reformës territoriale, por sheh të nevojshëm një sqarim paraprak nga aleatët e tij.

“PD duhet të bëjë autokritikë se pse nuk mori pjesë në ndarjen territoriale, aty ku duhet të jenë të gjitha forcat politike. Duke pasur një kundërshti brenda këtij grupi do të kemi një produkt shumë më pozitiv”, tha Duka.

Si vëzhgues në distancë i përplasjes Berisha-Basha, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste gjykon se pasojat po tejkalojnë oborrin e PD-së.

“Duke pasur problemet e brendshme, PD nuk ka shumë kohë të merret me aleatet. Shoh që problemet e brendshme do marrin një kohë relativisht të gjatë”, theksoi Duka për A2.

Foltorja e radhës e Berishës do të jetë në qarkun e Durrësit, aty ku edhe Duka fitoi mandatin e deputetit nga listat e PD. A do të jetë ai pjesë e këtij takimi? “Këto janë përplasje të brendshme të PD. Për shumë arsye, unë kam 8 vjet që qëndroj në aleancë me PD si institucion, jo me njerëz të veçantë. Përgjigja ime do të ishte jo, nuk do të jem”.

Më të lexuarat